Львів’янин Мирослав Маринович увійшов до переліку 30-ти видатних українців за версією Американсько-українського фонду

2022-01-04-104109
2022-01-04-104109

З нагоди  30-ї річниці незалежності України, Американсько-український фонд (The U.S.-Ukraine Foundation), що у Вашингтоні, склав перелік «30 Stars of Ukraine» («30 зірок України») — людей, які представляють Україну на світовій арені та власним успіхом привертають увагу всього світу до таланту, сили та духу українського народу. До списку лауреатів, у якому представлені українці зі всього світу, увійшов дисидент, правозахисник,  публіцист,  член-засновник Української Гельсінської групи,  проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович, — повідомляє «Варта1», з посиланням  на РІСУ.

Серед лауреатів, яких відбирав комітет організований фондом, — українська диригентка Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац Оксана Линів, письменники Сергій Жадан та Оксана Забужко, кінорежисер та політв’язень Олег Сенцов, співачка Джамала, народна артистка України, Ада Роговцева та інші. Церемонія нагородження відбулася 29 грудня під час онлайн-заходу «Україна у Вашингтоні та за його межами».

Церемонія нагородження відбулася 29 грудня під час онлайн-заходу «Україна у Вашингтоні та за його межами».

Довідка. Американсько-український фонд — розташований у Вашингтоні, округ Колумбія. Працює на території України з 1991 року. Фонд прагне підтримати розвиток демократії, вільної ринкової економіки та прав людини в Україні, а також зміцнити стратегічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною. Американсько-український фонд створив і співпрацює з київським Інститутом демократії імені Пилипа Орлика, щоб допомогти народу України досліджувати та відновлювати своє демократичне коріння і прагнення. Окрім відзначення успіхів народу України через такі проєкти, як «30 зірок України», організація реалізує постійні програми у сферах економічного розвитку, охорони здоров’я та гуманітарної допомоги, біотехнологій, лідерства та освіти та подорожей. Ці проєкти є можливими завдяки жертводавцям і партнерам, які фонд має у Сполучених Штатах, Україні та у всьому світі.