Львів'янин заробив 48 млн гривень на продажі фіктивних квартир

qcFNgPtl0hjH9VRZhmvZ2znI0OSG972F
qcFNgPtl0hjH9VRZhmvZ2znI0OSG972F

Кіберполіція викрила 32-річного львів’янина, який відрекомендовувався директором житлового комплексу та створив сайт для «продажу» квартир, на якому розмістив інформацію про планування квартир і візуалізацію будинку.

Про це повідомили в п’ятницю, 31 січня, в Департаменті кіберполіції України.

Згідно з інформацією правоохоронців, реклама про «продаж» масово розміщувалася в мережі Інтернет. Обов’язковою умовою купівлі квартири була 100 % передплата.

На вебресурсі з «продажу» квартир він розмістив всю інформацію про планування квартир, візуалізацію будинку та неіснуючі дозвільні документи. Інформація про продаж квартир масово розміщувалася в мережі Інтернет.

Ціна квартири, встановлена забудовником, була значно нижчою від середньої ринкової. Тож охочих інвестувати гроші в будівництво виявилося чимало. Обов’язковою умовою купівлі квартири була 100 % передплата.

Для роботи з клієнтами було організовано роботу трьох офісів у Львові, де забудовник укладав договори купівлі-продажу з клієнтами. Фактично будівництво розпочалося, але на певному етапі було заморожене.

Відповідно, потерпіли близько сотні громадян, вклавши гроші, вони не отримали обіцяних квартир. Шахраю вдалося заробити понад 48 мільйонів гривень.

Кіберполіція провела обшуки за місцями розташування офісних приміщень та в помешканні фігуранта. За результатами вилучено документи та чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність.

Директору вже оголошено підозру за частинами 3 та 4 статті 190 (шахрайство) та частиною 1 статті 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 12 років ув’язнення та конфіскація майна. Наразі, за рішенням суду чоловіка взято під варту з можливістю внесення застави.