Львів’янина планують призначити замість Бабак і віцепрем’єром (документ)

Snimok-ekrana-2019-08-02-v-17.37.07
Snimok-ekrana-2019-08-02-v-17.37.07

Профільний комітет Верховної Ради планує схвалити призначення голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля на посаду віцепрем’єра та міністра розвитку громад та територій України.

Про це йдеться в порядку денному комітету з питань організації державної влади, яке є в розпорядженні «НВ».

Згідно з документом, на засіданні у п’ятницю, 17 січня, депутати планують розглянути звільнення Альони Бабак з посади міністра розвитку громад та територій і призначення Дениса Шмигаля віцепрем’єр-міністром і головою Міністерства.Нагадаємо, що міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак йде у відставку. Про це стало відомо 16 січня. За даними джерела видання у «Слузі народу», офіційною причиною звільнення буде вказано «власне бажання міністра». Звільнення міністерки не пов’язане з оприлюдненням плівок Гончарука.

Нардеп від Слуги народу Олександр Качура заявив, що відомство очолить Денис Шмигаль — нинішній очільник Івано-Франківської ОДА, який працював директором Бурштинської ТЕС (ПАТ ДТЕК «Західенерго»).

Денис Шмигаль народився та навчався у Львові. Вищу освіту також отримав у рідному місті — у Державному університеті «Львівська політехніка».

Уже у 2009 році став керівником департаменту економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі у Львівській ОДА. Через 2 роки почав керувати громадською організацією «Інститут регіонального розвитку».

У 2014 році Шмигаль працював заступником обласного управління Фіскальної служби. За кілька років звільнився і пішов віцепрезидентом та гендиректором компанії «Львівхолод» — мережі магазинів «Рукавичка».

У січні 2018 року Шмигаль зайняв крісло директора Бурштинської ТЕС — найбільшого в регіоні виробника електроенергії, що належить холдингу олігарха Ріната Ахметова. Підприємство розташоване в Івано-Франківській області.

Шмигаль у 2014 році балотувався у народні депутати Верховної Ради по виборчому округу № 121 (Львівська область). Він був самовисуванцем, не належав до жодної з партій. Кандидат у нардепи отримав найменшу підтримку виборців серед конкурентів — лише 188 голосів.

У 2015 році він також балотувався до Львівської облради від партії «Народний контроль».

У червні 2019 року Шмигаль став одним із трьох кандидатів на посаду Львівської ОДА. Проте, на цю посаду президент Володимир Зеленський призначив юриста Маркіяна Мальського.