Львівщина очолила рейтинг областей, де найбільше завищують ціни

Завищення цін на оренду житла, продукти харчування, товари першої необхідності, пальне

Ілюстрація: Сьогодні

За результатами спільної роботи БЕБ, СБУ, Нацполіції та органів місцевої влади, відпрацьовано декілька сотень суб’єктів господарювання, щодо яких надходили повідомлення про необґрунтоване завищення цін на Телеграм бот та електронну скриньку БЕБ, повідомляє Бюро економічної безпеки України.

Наразі, отримано близько 700 повідомлень громадян щодо таких порушень, майже 400 з них вже опрацьовано.

Найбільше скарг надійшло із Львівської області — 177 повідомлень, м. Києва та Київської області — 70, Дніпропетровської області — 68, Закарпатської області — 54, Вінницької області — 45.

Переважна більшість повідомлень стосується завищення цін на оренду житла, продукти харчування, товари першої необхідності, а також на пальне.

БЕБ відпрацьовує та встановлює причини підвищення цін по ланцюгу від роздрібного продавця до гуртового. У більшості регіонів досягнуто позитивних зрушень для відновлення економічних прав громадян, зокрема, зменшення цін на продукти харчування на ринках та в магазинах.

В окремих випадках, орендодавці, що завищили ціни, здійснюють безкоштовне поселення переселенців. Інші частково повертають кошти за проживання. Так, в одній із західних областей, проживаючим у готелі повернули 15 тис грн, сплачені за проживання за 2 доби. Також підприємці перераховують кошти для підтримки ЗСУ, допомагають волонтерам.

Щодо цін на пальне, з’ясувалося, що більшістю АЗС встановлено мінімальну націнку з урахуванням граничних торгових націнок відповідно до рішення Міністерства економіки України.

Крім того, у процесі уточнення повідомлень, деякі заявники відмовилися підтверджувати свої заявки. Також частина заявлених повідомлень не підтвердилася.

Відповідні органи вживатимуть законних заходів до таких бізнесменів. За результатами підтвердження факту злочину в економічній сфері, БЕБ буде відкривати адміністративні або кримінальні провадження, винні будуть притягнені до відповідальності. Товарно матеріальні цінності можуть вилучатися та передаватися на потреби ЗСУ або гуманітарну допомогу постраждалим від російської агресії.

Про всі порушення, просимо громадян негайно повідомляти на електронну адресу zvernennya@esbu.gov.ua або за допомогою телеграм бота 

.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий