Львівщину вперше атакували літаки рф з аеродрому у Бресті

Декілька днів тому вильоти активізувалися з аеродрому у Бресті

Фото ілюстративне Джерело: Укрінформ

У Повітряних силах розповіли, що окупант атакує Львівщину з повітря ракетами різних типів.

Речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що Російська Федерація атакує Львівщину з повітря ракетами різних типів. Переважно це «Калібр» та Х-55, інформує прес-служба Львівської обласної ради.

«Їх запускають по усій країні, — каже Юрій Ігнат. — Ці ракети крилаті й можуть бути різного базування. Окупанти мають також чимало літаків, з яких вони завдають ударів. До речі, бувало, на Львівщину злітали з Каспійського моря. Так вони атакували Яворівський полігон. До прикладу, шість літаків вилітає і запускають ракети у запрограмовані напрямки. Ракети малопомітні, окупанти часто використовують річища для низького польоту. Декілька днів тому вильоти літаків активізувалися з аеродрому у Бресті. Досі активності звідти не було». 

Також атакують ракетами типу «Іскандер». Тобто запускають ракету дуже високо, вона робить дугу і на шаленій швидкості летить у задану ціль. Їх повітряні сили українського війська вже теж навчилися збивати.

«Ракети можна швидко збити, основне їх зафіксувати, — підкреслює Юрій Ігнат. — Хоча бачимо неодноразові випадки, коли ракети РФ падали дорогою через несправності, або потрапляли в іншу ціль. Тобто техніка ворога — недосконала». 

Юрій Ігнат зазначає, що переважно усі ракети помітні для військовослужбовців Повітряних сил. Втім, це високоточна зброя, яка летить 800 км за годину. Якщо ракета летить з Чорного моря, то незрозумілою є локація запрограмована для неї, тому сирена вмикається, починаючи від Херсонської області й до Заходу.

«Повітряні сили збивають цілі переважно зенітними ракетними комплексами, — додає Юрій Ігнат. — «Стінгери», «Ігла», британські та американські зенітні ракетні комплекси є на озброєнні. Ми вже навіть винищувачами збиваємо, що свідчить про майстерність наших пілотів. Це дуже складно, адже мають скластися умови, треба бути у вигідному розташуванні. Звісно, є шанс, що ракету знешкодять по дорозі. Втім, ціль складна та малопомітна, але нас це не зупиняє, ми збиваємо». 
У командуванні Повітряних сил просять мешканців області ніколи не нехтувати повітряними тривогами та образу після сигналу переходити у безпечні місця.

Читайте також