Львівська митниця звільнила 213 співробітників, серед них — фігуранти скандальних справ

fxhffgj
fxhffgj

Керівництво Львівської митниці ДФС одним наказом звільнило 213 митників.

Про таке рішення свідчить наказ № 666, підписаний 21 грудня в. о. начальника митниці, головою комісії з реорганізації Львівської митниці ДФС Олегом Лозинським. Копія відповідного документа та списки звільнених митників з’явилися в розпорядженні журналістів «ZAXID.NET».

У списках можна знайти імена заступників начальника Львівської митниці: Олександра Марченка, Павла Македона та Ярослава Скоромного та першого заступника начальника Львівської митниці Віталія Черкунова; начальника митного поста «Краковець» Станіслава Сціловського, начальника митного поста «Угринів» Ігоря Гули та багатьох інших керівників митних постів.

Також із роботи звільнено начальника митного поста «Львів — поштовий» Назара Ворожбита — зятя генерал-лейтенанта міліції Василя Пісного, який раніше очолював департамент із боротьби з економічною злочинністю МВС України та працював заступником начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василя Пісного. Згідно з наказом звільнено і тестя Василя Пісного — начальника відділу митного поста «Грушів» Степана Ворожбита.

Серед звільнених є і скандально відома Олеся Заброварна — начальниця відділу митного оформлення № 4 митного поста «Рава-Руська». Раніше Олесю Заброварну відсторонили від посади та порушили проти неї кримінальну справу через недостовірні відомості в декларації. Також журналісти-розслідувачі з’ясували, що 75-річна свекруха Олесі Заброварної є офіційною власницею «Rolls-Royce» за 350 тис доларів.

Працівники пресслужби Галицької митниці пояснили виданню, що наказ про звільнення працівників пов’язаний з реорганізацією Львівської митниці та її приєднанням до новоствореної Галицької митниці. Більшість працівників Львівської митниці вже прийняті на роботу в об’єднану Галицьку митницю, а 213 митників, яких звільнили окремим наказом — це менша частина колективу. До них у керівництва Галицької митниці є зауваження, тож їхню роботу проаналізують додатково. Значна частина зі звільнених митників указом № 666 фігурувала в скандальних ситуаціях, пов'язаних із корупцією.

«Згідно з чинним законодавством ми зобов’язані попередити працівників, що їх буде звільнено у зв’язку з реорганізацією митниці. Впродовж двох місяців керівництво Галицької митниці проаналізує їхню роботу і прийме остаточне рішення, чи приймати їх на роботу в новостворену структуру», — прокоментували ситуацію у пресслужбі Галицької митниці.