Львівські депутати вимагають встановити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору
За заперечення Голодомору і за наругу над пам’яттю жертв геноциду має бути встановлена кримінальна відповідальність. Депутати Львівської міської ради звертаються до президента, прем’єр-міністра та голови ВРУ з вимогою внести відповідні зміни до українського законодавства, замордованих голодом, пише «Львівський портал».
Так на позачерговій сесії у четвер, 9 грудня, депутати Львівської міськради ініціювали звернення до голови Верховної Ради, президента і прем’єр-міністра щодо запровадження кримінальної відповідальності за заперечення Голодомору та наругу над пам’яттю мільйонів українців.
Депутати наголошують: ЗУ «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні» визнає публічне заперечення Голодомору протиправним, а також наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору та приниженням гідності українського народу. Проте чинне законодавство не несе жодного покарання за такі дії.
"Паралельно — зареєстрував петицію до президента з такою ж вимогою. Якщо зберемо 25 000 підписів — президент буде змушений зреагувати", — повідомив секретар ЛМР Маркіян Лопачак.
Додамо, що передумовою до цього став скандал з вечіркою блогерів у Будинку вчених у Львові, яку Олександр Заліско влаштував у день вшанування пам’яті Голодоморів.
На святкування до Заліска прийшли відомі українські блогери, аудиторія яких теж складає не менше мільйона підписників. Вони розважалися, брали участь у відвертих конкурсах і всі веселощі транслювали в «Instagram».
Користувачів обурила така цинічна поведінка у день національної жалоби, особливої критики зазнав ведучий заходу, шоумен Володимир Остапчук, який опублікував сторіз із фотографією, яку підписав «голодна блогерська туса».
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
У пʼятницю Львів попрощається із захисниками Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою
Львів попрощається з військовослужбовцями Віталієм Калімуліним та Романом Чайкою, які віддали життя, захищаючи Україну від російських окупантів
На Львівщині висадили гектар лісу в пам’ять про полеглого воїна-лісівника Андрія Позняка
Акція «Ліси пам’яті» об’єднала рідних захисника, колег та громаду заради вшанування подвигу героя
На Львівщині під час пожежі сухостою у дачному кооперативі загинув чоловік
Трагедія сталася через займання сухої трави на території дачного кооперативу у селі Межиріччя
Найкоментованіше
- Скасування математики на НМТ викликало скандал в Україні
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- З Польщі депортували українця, який виловив відомого варшавського сома
- На вʼїзді до Львова підпірна стінка вже наполовину готова
- Громадянина Німеччини, який приїхав провідати родичів, мобілізували на Буковині - нардеп
Найчитаніше
- Смертельну ДТП з чотирма загиблими у Києві скоїв керівник церкви
- Підтверджено загибель молодого Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
- Знайдено мертвим неповнолітнього, якого місяць розшукували на Рівненщині
- З російського полону повертаються два воїни зі Львівщини
- У Львові лось врізався у паркан дитсадка
Коментарі