Львівські хірурги врятували породіллю, в якої після народження п’ятої дитини розірвалася артерія (ФОТО)

Це – унікальний випадок

Фото: ПМО Львова

Львівські хірурги врятували 41-річну породіллю. Після народження п’ятої дитини у неї розірвалась яєчникова артерія. Жінка втратила два літри крові. Її врятували у Лікарні Святого Пантелеймона, повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Як зазначається, це – унікальний випадок. В українських наукових джерелах інформація про таке розташування аневризми відсутня, у англомовних - описано близько 30 випадків.

Свого синочка Михайла Тетяна народила в одному з пологових будинків Львова. Та на третю добу, вставши серед ночі погодувати маля, відчула раптовий нестерпний біль в животі та покликала на допомогу.

Каретою швидкої жінку терміново доправили до лікарні Святого Пантелеймона. Комп’ютерна томографія показала: у породіллі розірвалася аневризма яєчникової артерії. Аневризма, тобто, потовщення судини, була розміром 3х5 см. Розпочалася сильна кровотеча.

Через незвичне розташування аневризми - Тетяна втратила два літри крові - уся кров зібралася в заочеревинному просторі між хребтом та внутрішніми органами, утворивши гігантську гематому. Це, власне, врятувало жінці життя. Адже дало час довезти її до лікарні. Однак, під тиском гематоми, оболонки заочеревного простору будь-якої миті могли розірватись. Це призвело б до раптової зупинки серця. Оперувати треба було невідкладно.

Хірургічне втручання тривало дві години. Лікарям вдалося зупинити кровотечу. Разом з аневризмою довелося видалити лівий яєчник.

У реанімації Тетяна провела чотири дні. Далі її перевели у палати Центру хірургії. За тиждень жінка поїхала додому, де на неї чекали новонароджений синочок та сім’я.

Як повідомлялося, у Львові під час знеструмлення врятували життя 15-річній дівчинці.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий