Львівські лікарі повернули військовому медику можливість рухати руками (ФОТО)

Здоров'я пацієнту, подяка лікарям!

Фото: прес-служби лікарні

У метрі від нього розірвалася міна. З перебитими руками і пробитою діафрагмою парамедик здолав кілька кілометрів до точки евакуації.  Лікарі в трьох медзакладах доклали титанічних зусиль, щоб його врятувати. А фахівці Центру НЕЗЛАМНІ повернули військовому можливість рухати руками. Історію 27-річного військового медика розповіли у прес-службі медзакладу «Варта 1».

Парамедик у штурмовій групі 27-річний Павло Ребрій з Прикарпаття воює уже дев’ять років.

Важке поранення отримав під Авдіївкою - коли українські війська йшли на штурм.

Уламками ворожої міни Павлові посікло обличчя, тулуб і кінцівки, розтрощило пальці, пробило печінку і діафрагму.

 «Поранення важкі, позиції далеко, ворог накриває вогнем. Я оцінив свої шанси і зрозумів, що потрібно самоевакуюватись. Інакше - загину», - каже Павло.

Побратими допомогли воїну накласти турнікет. Потому він самотужки здолав 3 км до точки евакуації. У найближчому стабілізаційному пункті його екстренно прооперували, аби зупинити внутрішню кровотечу та зафіксували понівечені кінцівки.

Фото прес-служби медзакладу

Далі були кілька лікарень в трьох різних містах. Реанімація, штучна вентиляція легень та численні операції. Після тривалого лікування саме кінцівки захисника залишались найбільш проблемним місцем.

Пацієнт не міг рухати кистями.

«Ушкоджені променевий та ліктьовий нерви. Множинний перелом безіменного пальця. На середньому ампутація фаланги та відсутність суглоба. Променевий та ліктьовий нерви відповідають за процеси розгинання та згинання, забезпечують чутливість кисті і пальців,» - говорить …. після огляду Павла у Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ.

Насамперед лікарі беруться відновлювати нерви. Крім того у пацієнта наявні множинні переломи в ділянці плеча, передпліччя та кисті.

Фото прес-служби медзакладу

Найбільш проблемною ділянкою був середній палець: великий дефект кісткової тканини, вкорочення пальця та зруйнований суглоб. Хірурги зіставляють кістки середнього та вказівного пальця і рятують їх від ампутації.

Потім вирішують застосувати метод подовження третього пальця. Встановлюють апарат зовнішньої фіксації та повільно через рівні інтервали часу розтягують його. Відсутній суглоб - протезують.

Потому травматологи зіставляють та фіксують кістки передпліччя за допомогою металоконструкції.

Спеціалістам вдається повністю відновити функції рук захисника.

Фото прес-служби медзакладу

Наразі Павло працює із фахівцями з реабілітації.

Читайте також: Львівські медики врятували немовля з небезпечною вродженою вадою 

І вже невдовзі - після завершення процесу відновлення - планує повернутися на фронт.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також