Львівські лікарі за новою методикою вирівняли хребет дитині

31s24 girl2 copy
31s24 girl2 copy

Львівські хірурги прооперировали 13-річну пацієнтку, встановивши їй «зростаючу систему» на хребет. Про це пишуть «ФАКТИ».

Мама дівчинки, Леся розповідає, що дочка завжди була активною. З трьох років ходила на плавання і танці, пізніше був полденс (шестова акробатика). Однак, вчителі наполягали, що потрібно більше часу приділяти навчанню, і спорт відійшов на задній план.

— А два роки тому ми помітили у Даші незначне викривлення хребта, — каже жінка. — Тоді відвели дочку на лікувальну гімнастику. Вона багато займалася, у тому числі на профілакторі Євмінова. Здавалося, результат є. Спина її не турбувала. Але цього літа я побачила візуально, що є проблема. Зробили рентген і нам сказали, що у Даші сколіоз.Медики діагностували ідіопатичний S-подібний сколіоз.

Його причиною, як пояснили батькам, можуть бути стреси, неправильне сидіння за партою, носіння важких сумок, а іноді й різкі скачки в зростанні, які часто відбуваються у підлітків.

Оскільки викривлення хребта у Даші було менше 50 градусів, спочатку батьки сподівалися вилікувати хворобу з допомогою корсета.

Проте і це не допомогло. Львівські лікарі вирішили оперувати дівчинку. Складне втручання, що тривало майже чотири години, пройшло успішно. На шостий день після операції Даша зробила перші кроки.

— Коли Даша приїхала на консультацію, ми сумнівалися, чи потрібно її оперувати, адже викривлення було всього 49 градусів, — розповідає дитячий нейрохірург Тарас Микитин. — Але коли порівняли результати обстеження, які отримали, з попередніми, виявили, що сколіоз прогресує. Направили фотографії професору Колтівському до Вроцлава, і він рекомендував оперувати негайно.

Лікар пояснює: у Даші більш еластичний хребет, ніж у тих, хто йде на операцію при більшому викривленні, і її було легше оперувати. У цьому не останню роль зіграло і те, що дівчинка займалася лікувальною гімнастикою.

Операцію виконували під наркозом майже чотири години.

— Такі втручання досить травматичні для пацієнта, — пояснює методику Тарас Микитин. — Проводиться великий розріз — від верхніх грудних хребців і до нижніх поперекових. Всі хребці скелетують. В їх тіла вставляють спеціальні шурупи. Потім встановлюється спеціальна довга балка, яка і утримує хребет в необхідному положенні. Все це відбувається під час однієї операції, після неї більше ніяких втручань не потрібно.

Разом з львівським хірургом, дівчинку оперував польський професор Кшиштоф Колтівський. Медики застосували нову методику.

— Київ і Харків — це два великих центри в Україні, які займаються лікуванням сколіозу, — каже Тарас Микитин. — Там, наскільки мені відомо, під час таких операцій лікарі ставлять шурупи в кожен хребець з обох сторін. А ми застосовуємо відносно нову методику — встановлюємо їх тільки на викривленому ділянці хребта. Завдяки цьому здорові хребці не ушкоджуються, і у пацієнта легше проходить період реабілітації.

Витрати при такій операції можуть бути менші в кілька разів.