Львівські лікарі за новою методикою вирівняли хребет дитині
Львівські хірурги прооперировали 13-річну пацієнтку, встановивши їй «зростаючу систему» на хребет. Про це пишуть «ФАКТИ».
Мама дівчинки, Леся розповідає, що дочка завжди була активною. З трьох років ходила на плавання і танці, пізніше був полденс (шестова акробатика). Однак, вчителі наполягали, що потрібно більше часу приділяти навчанню, і спорт відійшов на задній план.
— А два роки тому ми помітили у Даші незначне викривлення хребта, — каже жінка. — Тоді відвели дочку на лікувальну гімнастику. Вона багато займалася, у тому числі на профілакторі Євмінова. Здавалося, результат є. Спина її не турбувала. Але цього літа я побачила візуально, що є проблема. Зробили рентген і нам сказали, що у Даші сколіоз.
Медики діагностували ідіопатичний S-подібний сколіоз.
Його причиною, як пояснили батькам, можуть бути стреси, неправильне сидіння за партою, носіння важких сумок, а іноді й різкі скачки в зростанні, які часто відбуваються у підлітків.
Оскільки викривлення хребта у Даші було менше 50 градусів, спочатку батьки сподівалися вилікувати хворобу з допомогою корсета.
— Коли Даша приїхала на консультацію, ми сумнівалися, чи потрібно її оперувати, адже викривлення було всього 49 градусів, — розповідає дитячий нейрохірург Тарас Микитин. — Але коли порівняли результати обстеження, які отримали, з попередніми, виявили, що сколіоз прогресує. Направили фотографії професору Колтівському до Вроцлава, і він рекомендував оперувати негайно.
Лікар пояснює: у Даші більш еластичний хребет, ніж у тих, хто йде на операцію при більшому викривленні, і її було легше оперувати. У цьому не останню роль зіграло і те, що дівчинка займалася лікувальною гімнастикою.
Операцію виконували під наркозом майже чотири години.
— Такі втручання досить травматичні для пацієнта, — пояснює методику Тарас Микитин. — Проводиться великий розріз — від верхніх грудних хребців і до нижніх поперекових. Всі хребці скелетують. В їх тіла вставляють спеціальні шурупи. Потім встановлюється спеціальна довга балка, яка і утримує хребет в необхідному положенні. Все це відбувається під час однієї операції, після неї більше ніяких втручань не потрібно.
— Київ і Харків — це два великих центри в Україні, які займаються лікуванням сколіозу, — каже Тарас Микитин. — Там, наскільки мені відомо, під час таких операцій лікарі ставлять шурупи в кожен хребець з обох сторін. А ми застосовуємо відносно нову методику — встановлюємо їх тільки на викривленому ділянці хребта. Завдяки цьому здорові хребці не ушкоджуються, і у пацієнта легше проходить період реабілітації.
Витрати при такій операції можуть бути менші в кілька разів.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі