Львівські медики врятували 7-річного хлопчика, який впав з велосипеда та міг загинути від розриву кишківника (ФОТО)

Стан дитини був уже вкрай важким

ФОТО: Перше медичне об'єднання Львова

Хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая Перше медичне об'єднання Львова екстрено прооперували дитину, яку привезли з області у вкрай важкому стані. Про це повідомила пресслужба Першого медичного об'єднання Львова.

Нещасний випадок стався у селі Бортків на Львівщині

7-річний Максим Хамул ввечері катався з друзями на велосипедах, випадково заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. Вдома хлопчик поскаржився на біль, тож мама дала синові знеболювальне. Серед ночі Максимко почав блювати, а живіт болів усе більше.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Вранці дитину повезли до районної лікарні. На УЗД і рентгені медики побачили, що в черевній порожнині збирається рідина та повітря, і екстрено відправили дитину до Львова – у лікарню святого Миколая.

Дитину одразу оперували

Просто з карети «швидкої» Максимка одразу забрали на операційний стіл. Стан хлопчика був уже вкрай важким: йому було складно дихати, знизився тиск, розпочалась інтоксикація. Хірурги вирішили оперувати дитину лапароскопічно, тобто без великого розрізу.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

«У животі Максима ми зробили 3 маленькі проколи по 5 міліметрів. Штучно надули живіт і потім зайшли в нього камерою. Оглянувши черевну порожнину зсередини, ми знайшли розрив стінки тонкої кишки – довжиною аж 3 см. Через цей отвір вміст кишківника і виходив у сам живіт – це та сама рідина, яку було видно на УЗД та рентгені. Окрім цього, у дитини було запалення очеревини, тобто перитоніт», – розповідає Денис Конопліцький, завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Близько двох годин фахівці рятували життя маленького пацієнта

Лікарі очистили живіт хлопчика від кишкового вмісту та зашили тонку кишку. А також за допомогою спеціального апарату відсмоктали гній, що встиг утворитися та оповив кишківник і очеревину дитини. Без цього невідкладного втручання Максимко б не вижив. Адже запальний процес очеревини, тобто перитоніт, перейшов би на весь організм та вразив би всі внутрішні органи.

Фото: Перше медичне об'єднання Львова

ФОТО: Дитяча Лікарня Святого Миколая

Раніше повідомляли: львівські медики прооперували бійця, якому під ноги двічі поспіль росіяни скинули боєприпаси (ФОТО)

Зараз Максим вже повернувся додому, де впевнено одужує. Попереду в нього перші літні канікули, які він, завдяки лікарям, проведе повністю здоровим.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також