Львівські медики врятували ногу Олесі Шиян

Screenshot_1-4
Screenshot_1-4

У четвер, 5 листопада, 15-річній Олесі Шиян з Турки, яка понад місяць тому через наляканих коней у центрі Львова отримала важкий перелом лівої гомілки, лікарі вперше дозволили встати на ноги. І лише тепер ортопеди-травматологи Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ можуть сказати: ногу дівчині вдалося врятувати. Про це «ZAXID.NET» повідомив батько Олесі Руслан Шиян.«Сьогодні Олесі вперше після травми дозволили встати всього на кілька хвилин. Встала донька, звісно, на здорову ногу, хвору лише опустила, але і це велика радість. Лікарі лише тепер можуть сказати, що ногу доньці вдалося врятувати, адже була доволі велика загроза і нам ніхто до сьогодні жодних гарантій не давав. Лікарі доклали гігантських зусиль, аби травмовану ногу зберегти. Зараз шукаємо милиці. І готуємося до реабілітації. Можливо, нас скоро відпустять додому», — розповів батько дівчини.

Ортопед-травматолог ОХМАТДИТу Ігор Банах повідомив «ZAXID.NET», що можливо перед святом св. Миколая дівчину ненадовго відпустять додому, утім все залежатиме від стану її здоров’я.

«Олесі зняли апарат для вакумної терапії ран і дозволили ненадовго встати. Звісно, що далі спершу будуть милиці, вона робитиме кілька кроків, але вона вже буде потроху ходити. Зараз у неї ще є апарат зовнішньої фіксації, з яким вона буде ходити, поки не зростеться кістка. В Олесі ще є кілька невеликих ран, як тільки вони загояться, ми відпустимо її на тиждень-два додому, а далі треба розпочинати реабілітацію. Чи відпустимо її додому напередодні Миколая? Можливо, але це буде залежати від стану її здоров’я», – повідомив лікуючий лікар Олесі Ігор Банах.

Нагадаємо, трагедія сталася 2 листопада, на проспекті Свободи. Хтось запустив фейєверк біля карети коней. Запряжені у прогулянкову туристичну карету коні вибігли на пішохідну частину проспекту і знесли лавку, на якій сиділа Олеся з друзями. Дівчина першою побачила, що алеєю несуться коні й крикнула друзям, щоб тікали. Вони встигли втекти, а дівчині забракло кілька секунд.

Лікарі діагностували в дівчини відкритий перелом великої гомілкової кістки, забійно-рвана рана м’яких тканин лівої гомілки та стегна, кровотеча, посттравматичний тромбоз підколінної артерії, гостра ішемія лівої нижньої кінцівки. Місяць лікарі ОХМАТДИТу боролися за те, аби врятувати ногу дівчині.