Львівські пенсіонери та люди з інвалідністю 3-ї групи отримали право на 60 безкоштовних поїздок на місяць
Таку пільгу у Львові цим двом категоріям мешканців надало місто як додаткову соціальну гарантію
Пенсіонери за віком та громадяни з інвалідністю 3-ї групи у Львівській громаді зможуть користуватися міським транспортом безкоштовно 60 разів на місяць. Також передбачена можливість безоплатної пересадки в межах 40 хвилин. Відповідне рішення виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив 26 березня, внісши зміни до постанови №61 від 25.01.2019 р. Про це пише Львівська міська рада.
Як пояснили у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР, ці категорії пасажирів отримали право на безоплатний проїзд завдяки рішенням міста, а не держави. Саме тому орган місцевого самоврядування має повноваження визначати обсяг пільг для них. В оновленій редакції рішення чітко прописали норму про 60 безоплатних поїздок, усунувши можливі неоднозначні трактування.
«Пільги на проїзд на законодавчому рівні передбачені для певних категорій громадян, проте пенсіонери за віком і люди з інвалідністю 3-ї групи не входять до цього списку. Вони отримали безкоштовний проїзд як додаткову соціальну підтримку від міста. Відповідно, Львівська громада має право визначати умови надання цієї пільги», — зазначили у департаменті.
У міськраді також пояснили, що обмеження кількості безкоштовних поїздок є вимушеним кроком для зменшення фінансового навантаження на місцевий бюджет, особливо в умовах війни. Державне фінансування пільгового проїзду у міському транспорті відсутнє, а витрати на компенсацію перевізникам покриваються виключно з бюджету громади. Щомісячно Львів витрачає на ці виплати в середньому 57 млн грн.
Нагадаємо, наприкінці червня минулого року виконком встановив для пенсіонерів за віком та людей з інвалідністю 3-ї групи, окрім пільг, що встановлені Законами України, безкоштовний проїзд у кількості не більше 60 безоплатних поїздок на календарний місяць у міському транспорті на території Львівської МТГ.
При цьому решта 28 категорій пільговиків, зокрема люди з інвалідністю 1 та 2 груп, учасники бойових дій, а також школярі продовжують користуватися громадським транспортом Львова безоплатно та в повному обсязі.
Додамо, за даними станом на грудень минулого року, переважна більшість, майже 76% пільговиків, впродовж місяця здійснюють до 40 поїздок у громадському транспорті Львова. І лише 10,3% - понад 60 поїздок.
Раніше, нагадаємо, у Львові фіксували випадки, коли пасажири в місяць здійснювали від 100 до понад 400 пільгових поїздок з ЛеоКарт. Зокрема, один мешканець за місяць зареєстрував 452 безоплатні поїздки.
varta1.com.ua: Новини
У Львові чоловік підпалив автомобіль "Mitsubishi Grandis"
Поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом підпалу автомобіля
Поліцейські Львівщини викрили чоловіків, які забруднювали земельну ділянку рештками тварин (ФОТО)
Місцеві жителі скидали рештки яловичих туш у непризначеному для цього місці, а саме – в урочищі між двома населеними пунктами
У Львові пошкодили фасад історичної кам’яниці: мерія звернулася до поліції (ФОТО)
Кам’яниця, зведена ще у другій половині XVIII століття, є пам’яткою архітектури національного значення
Найкоментованіше
- росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
- Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- росія відхилила україснький мирний план з 20 пунктів, - Bloomberg
- Посол Ватикану назвав умови для візиту Папи Лева XIV в Україну
Найчитаніше
- В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
- Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
- Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
- У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
- Співачка Олена Тополя поділилася реакцією дітей на розлучення з чоловіком
Коментарі
Ви схавали леокарт, скоро вам дадуть півтора поїздки на місяць
Чому в мене як пенсіонера на залишку 20 поїздок , але з цим появився борг 13 грн.
Виходить так що пенсіонер за віком з іншої територіальної громади Львівської області не має права на безоплатний проїзд у Львові бо там діють Закони Львівської обл. а не України? Чому українська влада на це не реагує?
А чому інваліди 1 групи що проживають в колишньому Сколівському а тепер Стрийському р- ні не мають жодних прав проїхати безкоштовно ні по м.Стрий ні по Сколівському районі.