Львівські поліцейські звільнили більше 50 людей, яких незаконно утримували у «реабілітаційних центрах» (відео, фото)

гшдщє
гшдщє


У середу, 24 березня, правоохоронці Львівщини звільнили більше 50 осіб, яких незаконно утримували у так званих «реабілітаційних центрах». Поліцейські затримали працівників цих, «лікувальних» закладів, розташованих у Львівській та Івано-Франківській областях, де осіб з алкогольною та наркотичною залежністю утримували проти їх волі, а також використовували їх примусову працю.
Незаконну діяльність так званих «реабілітаційних центрів» викрили та припинили оперативники Управління міграційної поліції спільно з слідчими відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективами) слідчого управління, за силової підтримки бійців батальйону поліції спеціального призначення поліції Львівщини та за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.


Як встановили правоохоронці, центри для перебування та платного «лікування» осіб з алко- та наркозалежністю, організували у Львівській та Івано-Франківській областях.

Оскільки деякі «пацієнти» не бажали добровільно «лікуватися», працівники утримували їх у центрах проти волі, а також використовували їх примусову працю.Окрім того, деяких «пацієнтів» помістили у заклади примусово та доправили туди силоміць, — при цьомуоплата за «лікування», яку вносили їх родичі, становила від 8 до 12 тисяч гривень на місяць.

У «пацієнтів» вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центрів для них були передбачені покарання. Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось і за інші порушення так званих «правил перебування у лікарні».

Сьогодні, 24 березня, правоохоронці припинили роботу центрів, в яких утримували 51 «пацієнта». Трьох працівників закладів — мешканців Львова та Івано-Франківська — затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Невдовзі суд обере їм запобіжні заходи.

Також попередньо встановлено, що діяльність «лікувальних закладів» забезпечували 9 осіб — уродженці Донецької, Луганської, Харківської, Київської, Запорізької та Дніпропетровської областей, віком від 30 до 39 років. Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили гроші, чорнові записи, оргтехніку та інші речові докази, які підтверджують злочинну діяльність центрів.

Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України та ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей — позбавлення волі на термін до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Досудове розслідування триває.


https://youtu.be/zKkZcpH-dhM