Львівська мерія не виграла позов проти власного виконкому

Суд відмовив у задоволенні позову

Львівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Львівської міської ради до виконавчого комітету Львівської міськради. 

Львівська міськрада через суд намагалась скасування рішення виконкому 2020 року про видачу ТОВ «СВ» містобудівних умов та обмежень на реконструкцію нежитлової будівлі на вул. Гетьмана Мазепи у Львові.

Рішення у вересні 2020 року було ухвалено на засіданні членів виконкому на чолі з мером.

Юристи міськради стверджувала у позові, що це рішення «не відповідає вимогам містобудівного законодавства, ДБН, містобудівній документації на місцевому рівні, а також прийняте із порушенням процедури, визначеної Регламентом виконавчого комітету […] містить ознаки очевидної протиправності».

Представниця відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечила та наголосила, що реконструкція на підставі оскаржуваного рішення вже проведена. Тобто лише через три роки після прийняття рішення міськрада вирішила, що воно незаконне і порушує її права.

Читайте також: Українці можуть отримати посвідчення водія без навчання в автошколі: Кабмін затвердив порядок

Суддя Наталя Мричко сказала, що міськрада покликається на невідповідність намірів забудови вимогам плану зонування, але при цьому не надала жодних доказів цьому. Вона також відкинула інші зауваження, наприклад, щодо порушення закону «Про регулювання містобудівної діяльності» при роботах з реконструкції, адже «такі ймовірні порушення могли бути вчинені вже після прийняття рішення виконкому, а тому не можуть впливати на його правомірність».

Львівська міська рада ще може подати апеляційну скаргу на це рішення протягом тридцяти днів.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб