Львівський рятувальник порадив, як діяти у випадку землетрусу (ВІДЕО)

В продовження трагічних подій в Туреччині та Сирії...

У Сирії та Туреччині стався один з найпотужніших землетрусів за останні кілька років. Кількість загиблих уже перевалила за 15 тисяч людей. І це навіть не остаточні дані поки що. Звичайно, Україна знаходиться в іншій сейсмічній зоні, однак це не виключає повністю небезпеки. Що робити, якщо раптом ви опинилися у місці землетрусу розповів львівський рятувальник Віталій Туровцев.

Про це він розповів в етері проєкту “Суспільне. Спротив

Львівський рятувальник дав поради, як себе поводити під час землетрусу та чого робити не варто.

1.Під час землетрусу потрібно заспокоїтись, не панікувати та за можливості вийти на відкритий простір

За словами Віталія Туровцева, в першу чергу потрібно заспокоїтись та не панікувати. На випадок стихії потрібно мати тривожну валізу. До неї покласти документи, запас води та їжі.

2.Якщо землетрус все-таки стався і ви перебуваєте вище другого поверху — не треба виходити з квартири.

“Не вибігати на сходову клітку, тому що там буде скупчення людей. Ліфти працювати не будуть. Потрібно зайняти місце не в крайніх кімнатах, в жодному разі не біля вікон. Це мають бути пройми дверей біля капітальних стін”, — каже Віталій Туровцев.

Якщо ви перебуваєте на 1-2 поверсі, то ви можете евакуюватись. Землетрус треба перечекати на відкритій місцевості, де не має загрози обвалу житлових будівель, електроопор, білбордів та інших масивних конструкцій.

3.Якщо землетрус почався, коли ви були в автомобілі — не треба виходи із транспорту.

“Можна відчинити двері, але автомобіль не покидаємо. Перебуваємо у ньому. Автомобілі не можна паркувати біля висотних будівель, під мостами, під лініями електропередач. Треба звертати на це увагу. Від’їхати у безпечне місце, на відкриту місцевість і перечекати”, — каже Віталій Туровцев.

4.Якщо ви опинилися під завалами, треба оцінити свій стан та щосили кликати на допомогу.

“Можна скористатися голосом, якщо ви чуєте, що відгуків немає — продовжуйте кликати на допомогу. Якщо є поряд металеві предмети, можна їх використовувати, щоб постукувати періодично, щоб подати сигнал”, — каже Віталій Туровцев.

5.Не забувайте про мобільний телефон, він може працювати навіть під завалами.

Якщо навколо вас є простір, ви можете оглянути себе і за потреби надати собі першу медичну допомогу. Не можна самостійно пробувати розбирати завали, оскільки це може бути небезпечно. Не можна чіпати будь-які дроти: під час стихій, вони можуть бути пошкодженими.

“Пам’ятайте, що рятувальники вже в дорозі, або вже працюють, і обов’язково прийдуть до вас”, — каже Віталій Туровцев.

Раніше повідомлялося, чому виникають руйнівні землетруси, як в Туреччині, і чи загрожують вони Україні

 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також