Львівський суд повернув в комунальну власність озеро в Брюховичах

Прибережну зону активно забудовують готелями та відпочинковими комплексами

Львівський апеляційний суд задовольнив позов прокуратури про повернення в комунальну власність ділянки у Брюховичах, на якій розташоване озеро. Про це повідомила директорка юридичного департаменту Львівської міськради Гелена Пайонкевич.

Тим самим суд повернув у користування громади земельну ділянку з озером площею 4,5 га у Брюховичах, де раніше незаконно звели численні споруди, в тому числі і багатоповерховий готель.

За словами Пайонкевич, Львівський апеляційний суд підтвердив рішення Шевченківського районного суду Львова від 2021 року. Згідно з ним, рішення Брюховицької селищної ради «Про надання в оренду земельної ділянки для влаштування зони відпочинку по вулиці Курортній, 20» було прийнято з порушеннями, а відтак і договір про оренду також. Тоді суд вирішив, що Брюховицька селищна рада порушила Земельний та Водний кодекс і місцевий бюджет недоотримав грошей. Крім того, суд звернув увагу на обмеження вільного доступу до водойми, що також суперечить українському законодавству.

Нагадаємо, судова тяганина стосовно цієї ділянки тривають з 2016 року. Саме тоді, після неодноразових протестів місцевих мешканців, прокуратура подала перший позов щодо незаконної оренди. Пізніше справу розглядали у Верховному Суді. Крім того, питання щодо незаконного будівництва тут готелю та його реєстрації у приватну власність стало предметом розгляду Офісу протидії рейдерству при Мін’юсті.

Орендарем ділянки є Альбіна Савчук, яка неодноразово ставала фігуранткою розслідувань NGL.media про незаконне будівництво. Нещодавно також стало відомо, що Альбіна Савчук подарувала будинок з басейном Владиславу Дубовому, синові львівського військового комісара Андрія Дубового.

За даними НАЗК, причиною такого щедрого подарунку стати громадянський чоловік Альбіни Савчук, який перебуває на обліку в ТЦК, очолюваному Андрієм Дубовим. НАЗК не вказує прізвище цього чоловіка, але, за даними NGL.media, йдеться про відомого місцевого бізнесмена з сумнівною репутацією Андрія Завадського.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк