Львівський залізничний вузол буде переформатовано у європейський хаб

Він буде сходитись як велика кількість європейських пасажирських маршрутів

Ілюстрація: vgorode

«Укрзалізниця» подала проєкти для фінансування за програмою Євросоюзу «Механізм «Сполучення Європи». Серед них, зокрема, переформатування Львівського вузла як європейського залізничного хабу. 

Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, інформує «Главком».

 «У жовтні запускається проєкт пасажирського сполучення Варшава – Рава-Руська – Брюховичі. І якщо ми хочемо зробити повноцінний маршрут Львів – Варшава, нам потрібно модернізувати всю ділянку Рава-Руська – Брюховичі (54 км), щоб зайти у Львів колією 1 435 мм з цього напрямку», – зазначив він.

Крім того, передбачається проєкт Мостиська – Скнилів. Це теж колія 1 435 мм, яка заходить до Львова. І в цій конфігурації залізничний вузол Львів уже можна розглядати як окремий проект, як хаб, який буде мати з’єднання з європейськими коридорами.

Попередньо зазначається, що на Львівський транспортний вузол буде сходитися як велика кількість європейських пасажирських маршрутів, так і значний обсяг вантажних перевезень.

Читайте також: мер Львова у Давосі розповів про ідею створення транспортного хабу у Жовкві.

«За умовами програми ми можемо розраховувати на співфінансування тільки 50% вартості проектів, які отримають схвалення Єврокомісії. Другу частину, 50%, потрібно шукати додатково», – додав Лященко.

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також