Львівський театральний колектив відмовився від участі у фестивалі через учасників від "ДНР"
Львівський дитячий колектив державного театру-студії, дізнавшись про те, що серед учасників були заявлені представники так званої «ДНР», відмовився від участі у фестивалі в Білорусі.
Про це повідомила мати однієї з учасниць театру-студії «Чарівна скринька» Наталя Хома – передає портал ZPOST з посиланням на Enigma.
Діти готувади для виступу театралізовану виставу за мотивами «Тополі» Тараса Шевченка, але інтерпретовану на тему російсько-української війни, що триває на сході країни. Фестиваль має відбутись наприкінці березня цього року, але, дізнавшись, що у списку є учасники, які представляють окупований Донецьк, батьки звернулись до оргкомітету, аби їх дітей зняли з участі.
-Моя донька та десяток інших діток є учасниками львівського театру-студії «Чарівна скринька». Це невеликий, але успішний державний колектив. У дітей було багато виступів, фестивалів, нагород. Досі усі організаційні питання батьки осилювали фінансово, або ж приймаючі сторони гостинно брали їх на себе. Але учора виникла абсолютно неочікувана, обурлива ситуація, коли політика увірвалася у творче життя маленького підліткового колективу. Ця ситуація зумовила потребу шукати будь-яку підтримку. На останній тиждень березня діти готувалися до поїздки на дитячий театральний фестиваль у Білорусь, - йдеться у дописі.
-І ось учора оргкомітет білоруського фестивалю озвучив на своєму сайті перелік учасників конкурсу. Нашому здивуванню не було меж, коли поруч із нашим колективом, рядок у рядок, ми побачили колектив, означений як із «Донецьк, ДНР»! Оргкомітету невідкладно було скеровано протестного листа про неприпустимість участі колективу з невизнаної держави терористичного типу в міжнародному фестивалі, а також озвучено прохання зняти наш колектив із переліку учасників. Поки що відповіді від білоруської сторони не отримано, не відомо, як відреагують вони, але нами прийнято рішення, що незалежно від того, знімуть колектив із ДНР із конкурсу, чи все ж залишать його, питання нашої відмови від участі в цьому фестивалі є справою однозначно вирішеною, - написала Наталя Хома на своїй сторінці у Facebook.
Зараз дитячий колектив стикнувся з іншою проблемою, адже дітки тривалий час працювали і готувались до виступу. Натомість керівник театру-студії знайшла альтернативний захід, який проходитиме в Естонії, неподалік від міста Таллін, також наприкінці березня. Але фінансові витрати виявилися поки що не підйомними для батьків маленьких артистів. Колектив вже звернувся по допомогу до місцевих можновладців і ті ніби обіцяли посприяти дітям стати учасниками фестивалю.
Цей лист було направлено до Львівської обласної ради, Комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації. Візняк Юрій - голова комісії, а також до Львівської обласної державної адміністрації, Департамент культури, національностей та релігій. Мирослава Туркало – директор департаменту
Всі обіцяли розглянути звернення.
-Естонська сторона вже готова прийняти наших дітей, візьме на себе значну частину побутових питань. Від української сторони – проплата оргвнеску та організація транспорту на таку велику відстань (1300 км в одну сторону!), яка потребує ще й зупинки на нічліг. Обрахунки витрат на оренду автобуса, пальне, двох водіїв, придорожний нічліг у дві сторони, оргвнесок фестивалю тощо виявилися абсолютно непідйомними для родин учасників колективу. Все це змушує нас, батьків, просити поради, до кого можна було б звернутися за реальною допомогою в межах стислого часу (місяць) із проханням допомогти хоч у чомусь. Навіть, як хтось підтримає проплатою нічліг, чи проспонсорує оргвнесок, чи підтримає пальним чи чим іншим, це вже збільшує шанси на те, що колектив все ж представить нашу «Тополю» і вкотре донесе біль нашої держави. Ми не шукаємо зараз якогось гранду, потрібна реальна підтримка в межах того незначного часу, який є для вирішення питання участі, - написала Наталя Хома.
Я лише нагадаю про зовсім протилежну історію, яка сталася не так давно і теж у Львові. Скандальна стаття, яка викликала безліч звинувачень від самих «зашкварних» істот, почалась саме з історії про прапор терористичного угрупування «ДНР» на сцені танцювального фестивалю в Білорусії. Фото з тим прапором декілька місяців провисіло на сторінці балетної школи у Facebook, але нікого цей факт не засмутив. Більш того, батьки дітей, що опинилися на сцені поруч із прапором, під яким вбивають українських солдат, не вбачили в тому нічого особливо поганого. Що було далі, можна прочитати тут. А що буде далі, можна буде дізнатись незабаром.
В цьому ж випадку, виявляється, що патріотизм і громадянська позиція нині коштують забагато для пересічних українців. Значно простіше поводитись інакше і робити вигляд, що у нас немає війни, голосити що ти «внє політікі» і таке інше. Але цей колектив обрав для себе інший шлях і дуже хотілося б сподіватись, що у дітей таки буде можливість гідно представити Україну.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі