Львівщина заохочує відмовлятись від мови окупанта

Ніхто силою не змушуватиме переходити на українську, та все ж не лінуйтесь, вчіть та розмовляйте державною мовою, голова ЛОВА

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Ще до початку війни на території Львівської області прийняли мораторій на заборону використання російськомовного культурного продукту у громадському просторі.

Я наголошується у повідомленні Львівської ОДА, «можливо тепер українцям слід відмовитись від мови окупанта зовсім?»

«Українська — мова вільних людей. Маємо розуміти, що вона є нашим скарбом і зброєю у боротьбі за ідентичність. Звісно, ніхто силою не змушуватиме вас переходити на українську. Та все ж не лінуйтесь, вчіть та розмовляйте державною мовою — це, поза сумнівом, ще більше єднатиме нас та загартовуватиме національний дух», — акцентує голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Лілія Криницька, авторка та ведуча проєкту «Мовний патруль» на радіо «Перше» скрізь заохочує до української.

«М’якої українізації вже не буде. Ніхто, звісно, не нав’язуватиме силою української мови тим, хто торочить «какая разніца». Але ми так довго толерували двомовність, що зараз маємо воєнну шокову терапію. То чи справді продовжувати політику «мовне питання — не на часі»? Я вважаю, що зараз питання мови — це питання людської гідності, а не лише самоідентифікації. 

У нас дуже багато російськомовного населення, яке насправді має ресурс стати україномовним, але лише від самих людей залежить, чи захочуть вони цього. Думаю, що питання «зручно — не зручно» — точно не на часі, бо за чиюсь зручність ми платимо занадто високу ціну. Я не розділяю людей за мовною ознакою — у мене третина родини якраз російськомовна — але коли, як не зараз, найкращий момент почати українцям розмовляти в Україні українською?», — зазначає Лілія Криницька. 

«Курси з вивчення української мови онлайн є на освітній платформі «Є-мова». Також, є ще на такому ресурсі Відкритий мінікурс з української мови на «SWEET.TV». Доступ відкритий та безоплатний», — говорить Марія Цимбалюк, координаторка проєкту «Безкоштовні курси з української мови для переселенців у м Львові». Проєкт Курсів стартував ще у 2013 році у різних містах України під гаслом «Навчи друзів розмовляти українською». 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також