МАГАТЕ підтвердило замінування території Запорізької АЕС
МАГАТЕ визнала факт замінування
Майже через пів року після того, як Україна сповістила про замінування окупантами реакторів Запорізької АЕС, МАГАТЕ визнала цей факт.
Про замінування території Запорізької АЕС йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі на сайті організації.
«Під час обходу команда не помітила важкого озброєння, але підтвердила, що міни, про які повідомлялося раніше, залишилися на місці», — повідомляється.
Читайте також: На Тернопільщині скасували «бронювання» лісникам, які в робочий час розпивали алкоголь в ресторані
Зазначається, що експерти МАГАТЕ відвідали головні щити управління енергоблоків №2, 5 та 6. Вони зафіксували, що енергоблоки №2 і 5 залишаються у стані «холодної» зупинки, а енергоблок №6 - в стані «гарячої» зупинки. Крім того, команда відвідала аварійні дизель-генератори енергоблоків №4 і №5 та провела обхід периметра ЗАЕС«Викликає занепокоєння укомплектованість станції персоналом, оскільки від початку збройного конфлікту ЗАЕС залишила значна кількість персоналу, в тому числі ліцензовані оператори з головних блочних щитів управління», — заявили в МАГАТЕ.
Нагадаємо, що наприкінці серпня Міжнародне агентство з атомної енергії провело ротації місій на чотирьох українських атомних електростанціях.
Як повідомлялося, представники МАГАТЕ розповіли про ситуацію на ЗАЕС. Неподалік станції у період із 14 до 21 серпня зафіксовано кілька вибухів, а також було чутно звуки стрільби.
Українські сапери виявили на шляху слідування місії МАГАТЕ до Запорізької атомної електростанції дві російські протипіхотні міни. Їх було знешкоджено, щоб гарантувати безпеку експертів.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- У Держприкордонслужбі попередили про ймовірний наступ росіян
- РФ готується до мобілізації, - Служба зовнішньої розвідки України
- На Львівщині викрили схему ухилення від мобілізації через фіктивний вступ до коледжу
- Зеленський запропонував РФ перемир'я в повітрі за "заморозку" війни
Найчитаніше
- В Україні хочуть забрати бронь від мобілізації у багатодітних чоловіків
- На Одещині мама насмерть збила 1-річного сина
- На Львівщині біля лісу виявили жінку без свідомості, яка три дні вважалася зниклою
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2023 року вважався безвісти зниклим
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим на Курщині
Коментарі