МАГАТЕ має ідею встановити перемир'я для ремонту ліній ЗАЕС
Механізм тимчасового припинення вогню вже тричі успішно спрацював
МАГАТЕ розпочало консультації щодо тимчасового припинення вогню в районі пошкодженої резервної лінії електропередач 330 кВ ЗАЕС.
Про це повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, лінія була пошкоджена та відключена в результаті військових дій 2 січня. І наразі ЗАЕС залежить від єдиної функціонуючої лінії 750 кВ.
МАГАТЕ направило Україні та Росії пропозицію "домовитися про тимчасову зону припинення вогню приблизно за 10 кілометрів від відкритого розподільчого пристрою 330 кВ ЗАЕС, щоб українські техніки могли безпечно виконувати необхідні ремонтні роботи".
Передня домовленість про припинення вогню наприкінці грудня допомогла успішно провести ремонтні роботи. Зазначається, що це був третій випадок за останні місяці, коли тимчасові домовленості про перемир'я дозволили проводити роботи на лініях електропередач. Гросі заявив, що впевнений у подальшій конструктивній співпраці України та РФ з МАГАТЕ для проведення ремонтних робіт.
На сайті Агентства зазначається, що протягом минулого тижня команда МАГАТЕ, присутня на ЗАЕС, повідомила про "значне збільшення військової діяльності в районах навколо ЗАЕС, зокрема про деякі вибухи, чутні поблизу об'єкта".
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- У центрі Львова 20-річний молодик побив перехожого до тяжкого стану
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі