Майбутнє за українськими ракетами: у Дніпрі презентували нову розробку

cropped-protivokorabelnaya_raketa_4-1-730x411
cropped-protivokorabelnaya_raketa_4-1-730x411

У Дніпрі винайшли нову ефективну українську ракету — «Блискавку». Репрезентували нову розробку конструкторське бюро «Південне». Про це повідомляє ukrinform.ua.

Винахід був створений з метою протидії Чорноморському флоту РФ в Чорному морі та флотилії РФ в Азовському.

Власне, «Блискавка» — надзвукова протикорабельна ракета, швидкість якої становить близько 2000–2500 кілометрів на годину. У цьому контексті швидкість нової ракети було б доцільно порівняти із швидкістю звуку, що становить близько 1200 кілометрів на годину.

Військовий експерт Олег Жданов притримується думки, що «Блискавка» — це нове покоління протикорабельних ракет й наразі у світі немає захисту від створених українських ракет. Він запевняє, що навіть потужний ізраїльський «Залізний купол» здатний перехопити лише дозвукові ракети (тобто ті, швидкість яких менша за швидкість світла).

Додамо, ракетами цього типу планують озброїти літаки СУ-27 і СУ-24М, які наразі активно експлуатуються  в озброєнні української армії. Самі творці «Блискавки» запевняють, що установка ракети потребуватиме мінімального переобладнання літаків.

Також фахівці інформують, що за потреби ракету можна оснащувати осколково-фугасними й фугасно-проникаючими бойовими частинами.