Макрон подарував Папі Римському старовинну книгу, яку могли викрасти зі Львова (ФОТО)
Вона колись зникла з львівської бібліотеки
Президент Франції Еммануель Макрон під час візиту до Ватикану подарував Папі Римському Франциску цінний стародрук — перше французьке видання книги “Вічний мир: Філософський нарис” Іммануїла Канта 1796 року.
Про це пише «Onet.pl».
Штамп на книзі привернув увагу користувачів Мережі. Він свідчить, що книжка колись була власністю Академічної читальні у Львові (Czytelnia Naukowa we Lwowie), яка діяла при Львівському університеті від 1867 року.
За яких обставин стародрук потрапив до Макрона — невідомо. Висловлюють припущення, що книгу вкрали зі Львова під час Другої світової війни нацисти, або ж вона була вивезена вже після 1991 року.
«Печатка чітко вказує, що книжка, подарована Папі Франциску президентом Франції, колись була власністю (тоді ще) польської університетської бібліотеки у Львові… Щонайменше, соромно», — написав колишній польський дипломат Роберт Пщель у «Twitter».
Фото: Печатка на книзі підтверджує, що колись вона належала львівській бібліотеці
Нагадаємо, раніше Папа Римський розповів про свою участь у найбільшому обміні полонених між РФ та Україною.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
Коментарі