Макрон зробив заяву щодо переговорів України з росією

Україна сама вирішуватиме, на яких умовах вести переговори — президент Франції

Еммануель Макрон в Ірпіні фото - ЕРА /Джерело: Ліга

Україна сама вирішуватиме, на яких умовах вести переговори з росією. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон на брифінгу за підсумками переговорів з президентом України Володимиром Зеленським у Києві, пише «УНН».

“Поки в Україні йде війна і приносить щодня жертви і страждання, як я вже запевняв президента Зеленського, у наших переговорах — ми зробимо все необхідне для того, щоб Україна могла сама обирати свою долю. І саме Україна вирішуватиме, в який момент вона буде припиняти війну, в який момент сідатиме за стіл переговорів. І кожен раз, коли я мав переговори з президентом Зеленським, я виходив з цього: Україна вирішуватиме, на яких умовах вона буде відбудовувати мир”, — сказав Макрон.

З його слів, президент Володимир Зеленський зробив все необхідне для того, щоб відстоювати мир в Україні.

“У цих трагічних умовах я хочу процитувати український гімн: „Ще не вмерла України ні слава ні воля“. Саме ці слова особливо звучать у цьому трагічному контексті. Україна буде вільною, ще не вмерла ні слава ні воля”, — додав французький лідер.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європейський Союз не буде вимагати від України територіальних поступок заради припинення війни. Він запевнив, що Київ самостійно зможе ухвалювати рішення, коли та на яких умовах розпочати дипломатичний процес завершення збройного конфлікту, про це він розповів під час пресконференції 16 червня у Києві. Макрон додав, що ЄС продовжить допомагати побороти окупантів.

Як повідомлялося, Макрон в Ірпіні відповів, що хотів сказати своїм висловом про «збереження обличчя Путіну».

Читайте також