«Мали пересаджувати серце»: у Рівному під час уроку померла школярка

4647475
4647475

Сьогодні, 17 грудня, у рівненькій школі № 22, учениці 9-го класу стало погано під час уроку. Директор власноруч доніс дівчинку до карети «швидкої». Втім, попри надану реанімаційну допомогу, дівчинка померла в автомобілі дорогою до лікарні, передає «UA: Рівне».

Про інцидент телефоном повідомив директор навчального закладу Сергій Шама. За його словами, дев’ятикласниці Яні раптово стало зле посеред уроку. Коли він особисто ніс дитину до швидкої, вона була ще живою. У реанімобілі Яні активно надавали допомогу, але до дитячої лікарні вона, за словами медиків, приїхала в стані практично клінічної смерті.

Відомо, що дівчинка хворіла та була звільнена з фізкультури.

За словами головного лікаря Рівненської станції екстреної медичної допомоги Валерія Ковальчука, дівчинка очікувала на складну операцію — пересадку серця: «Так, був такий виклик. Дев’ятикласницю везли в обласну лікарню, надавали їй допомогу. Вже у медзакладі констатували смерть. Їй мали пересаджувати серце. Діагноз — кардіоміопатія (міокардіопатія). Це ураження серцевого м’яза нез’ясованої етіології».

Очільник міського управління освіти Василь Харковець повідомив, що це перший такий випадок цьогоріч. У поліції розпочали слідчі дії за фактом смерті школярки.

Директор Сергій Шама додав, що стан здоров’я дівчинки був зафіксований у відповідних документах, тому якихось претензій до педагогів бути не може. Пресофіцер Нацполіції області Марія Юстицька повідомила, що за цим фактом правоохоронці розпочали слідчі дії.