Медична конопля допомагає полегшити страждання: чи узаконять канабіс в Україні?
«Застосування наркотичних речовин в будь-яких цілях, навіть в медичних — складна тема. Тому нею легко зманіпулювати, навіть коли йдеться про життєво необхідну допомогу пацієнтам», — в. о. міністра МОЗ України Уляна Супрун підтримала легалізацію медичної маріхуани та пояснила її лікувальний ефект. На своїй сторінці у «Facebook», вона зазначила, що питання легалізації канабісу завжди гостро обговорювалося у суспільстві та урядами різних країн. Науковці та медики давно сперечаються про шкоду та користь марихуани для здоров’я людини. Більше про це — у матеріалі видання «Український інтерес».
Так, медичний канабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при низці тяжких захворювань і станів. Тому використовувати його у медицині, звісно з певними застереженнями, нормальна світова практика, запевняє урядовиця.
На сайті Верховної Ради зареєстрували петицію з вимогою внести зміни до законодавства, щоб канабіс можна було використовувати у медичних та наукових цілях.
Дослідження доводять, що медична конопля допомагає полегшити страждання пацієнтів та нормалізувати самопочуття при багатьох тяжких захворюваннях. Тому і розумне використання його у медицині — звичайна світова практика.
Медичне зілля має безліч доведених лікувальних та паліативних ефектів і дозволене в багатьох країнах світу.
Легалізація марихуани у світі:
Канабіс частково або повністю легалізований у 46-ти країнах світу. Першими дозволили гандж в Уругваї — у 2013 році. Також нічого проти марихуани не мають у Канаді, США та Грузії.
Канада
США
У Сполучених Штатах марихуана легалізована не у всіх регіонах, однак на більшості території її використовують у лікувальних цілях. Так, нещодавно лікар приписав печиво з канабісом 4-річному хлопчику, щоб той контролював напади гніву. Терапевт виявив у дитини біполярні розлади та синдром дефіциту уваги.
Польща
Наші сусіди самостійно виборювали легалізацію канабісу. Вони також виходили на акції, одночасно лобіюючи ініціативу в Сеймі. Під час маршу за легалізацію марихуани в Україні, поляк Анджей Долецький заявив, що наші дві країни мають спільні проблеми у цій сфері.
Лише 17 січня 2019-го на аптечні склади надійшли перші партії медичного канабісу. Тепер громадяни Польщі зможуть за рецептом замовити необхідний для лікування препарат. Один грам сухого продукту коштує в польських аптеках близько 65 злотих — у межах 480 гривень.
Медикаменти з марихуаною також дозволені і в Литві.
Вони відрізняються своїм впливом: ТГК має виражені психотропні ефекти і збуджує нервову систему. Це активна речовина трави, яку просувають на чорному ринку. КБД майже не має психотропної дії, знеболює, розслабляє і гальмує. У медичному зіллі переважає КБД.
Супрун розповіла, що наш організм виробляє схожі молекули — ендоканабіноїди. До них чутливі різні типи клітин: нейрони, клітини кишківника, сполучних тканин, ендокринних залоз та імунної системи. Ендоканабіноїди залучені у процесах сну, апетиту, заспокоєння і пам’яті. Мігрень, фіброміалгія та синдром подразненого кишківника — наслідки нестачі ендоканабіноїдів.
Канабіс у лікувальних цілях
- Хвороба Альцгеймера: науковці довели, що регулярне помірне споживання канабісу допомагає сповільнити прогрес хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних хвороб.
- Онкологія: цінність медичного канабісу — це паліативна допомога онкохворим. Утім, клінічні дослідження на людях, наразі, показали можливість використання канабісу у лікуванні базальноклітинного раку.
- Хронічний біль: вплив речовин у лікувальних цілях знімає симптоми хронічного болю.
- Синдром подразненого кишківника, зокрема хвороба Крона та виразковий коліт: 50 % пацієнтів після залучення марихуани у лікування одужали, а 90 % відчули значні покращення.
- Множинний склероз (МС). Канабіс ефективний і безпечний паліативний засіб при цій хворобі. Крім того, дослідження вказують на можливий лікарський ефект канабісу у відновленні мієлінових оболонок нейронів при МС.
- Епілепсія в дорослих і дітей: медичний канабіс знижує частоту і тривалість епілептичних нападів, зокрема у разі епілепсії, що не піддається медикаментозному лікуванню.
- Полегшує симптоми після хіміотерапії.
- Медичний канабіс використовують у разі тривожності, порушення сну, депресії та покращення апетиту у ВІЛ-інфікованих людей.
Слід зауважити, що це ледь не перший пост Уляни Супрун на медичну тематику, який отримав шалену підтримку аудиторії.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі