Медики озвучили причину смерті місячного немовля з Волині (відео, фото)

прп
прп

У Ковелі померло місячне немовля, чия смерть сколихнула багатьох мешканців. Попередньо  встановили, що дитину перед тим нагодували сирим коров’ячим молоком.

Опісля експертизи, медики повідомили, що у дитини була вроджена вада кишківника, але про неї лікарі під час виписки не повідомили. Батьки звинувачують у трагедії медиків.

Про це йдеться у сюжеті «ТСН.19:30».

Маленький Даниїл прожив менше місяця і помер наступного дня після свого хрещення. У довідці про смерть написано, що в дитини була вроджена вада кишківника.

Про те, що хлопчик має таку ваду, родина дізналась лише після його смерті. У 28-річної Надії це була шоста вагітність. У пологовому розповідають, під час народження жодних ускладнень не було. Малюк був здоровий.

«Жодних проблем на момент виписки і на момент перебування в пологовому у дитини не було», - каже головна лікарка пологового будинку Ковельського МТМО Світлана Гаврилюк. 

У перші тижні в малюка часто болів животик. Утім, у немовлят таке часто буває, заспокоювали лікарі. Батьки звернулися до медиків через кілька тижнів, коли хлопчику стало зле.

«Воно було у важкому стані. Дитя було синє, мляве абсолютно», — каже лікарка швидкої допомоги Тамара Білецька.

У районній лікарні майже вісім годин боролися за життя дитини. На допомогу викликали і спеціалістів з Луцька, але малюка врятувати не вдалося. 

Бабуся розповіла, що напередодні у мами було мало молока і малого вирішили трошки підгодувати коров’ячим. Медики кажуть, якщо в дитини була вада кишківника, то навіть невелика кількість такого молока могла заподіяти шкоди.

«Можливо коров’яче молоко було як пусковим механізмом до загострення патології», — пояснив лікар-анестезіолог Андрій Ковальчук.

У смерті немовляти нині батьки винуватять медиків. Вони кажуть, якби в пологовому будинку вчасно розпізнали вроджену хворобу і попередили про особливості харчування, то трагедії б не сталося.

«Вони виписували. Сказали, що дитина здорова», — каже батько померлого хлопчика. 

У поліцію батьки поки не зверталися. Чи вимагатимуть розслідування — ще не визначилися.

https://youtu.be/IeUIPcLLs_c