Медики розповіли, які продукти небезпечні для життя малюків

Для маленьких дітей до 1 року небезпечними можуть бути навіть шматки картоплі у супі, зазначає педіатр.
Маленьким дітям не слід давати горіхи, насіння, а також, льодяники, оскільки дитина може подавитися ними. Про це повідомила лікар-педіатр Тетяна Андрієвська, передає «УНН».
«Будь-яка їжа не рідка — вона небезпечна, тоді як рідку (молоко, бульйон) дитина відкашляє. Частіше за все діти давляться горіхами, насінням, льодяниками», — зазначила медик.
За її словами, для маленьких дітей (до 1 року) небезпечними можуть бути навіть шматки картоплі в супі — тому педіатри рекомендують до певного віку і до того, як у дитини з’являться зуби, давати їй перетерту чи подрібнену їжу.
Як пояснила медик, часто їжа може застрягнути в дихальних шляхах під час їжі — особливо, коли дитина сміється чи розмовляє під час прийому їжі.
«Це неприйнятно, тому що голосова щілина і отвір стравоходу знаходяться поряд, і під час ковтання надгортанник закривається. Тому, якщо дитина плаче, кричить або сміється, процес ковтання пішов, а надгортанник не закрився — не встиг — природно, що їжа туди потрапляє», — додала лікар.
Найчастіше ж, за її словами, діти ковтають дрібні деталі від іграшок, ковпачки від ручок та фломастерів.
«Витягається це бронхоскопом. Везуть в реанімацію або просто у відділення — залежно від стану — і бронхолог дістає. Це дуже складна робота — діставати ці чужорідні тіла», — підкреслила педіатр.
За її словами, подібні маніпуляції з дітьми проводять під наркозом, після введення препаратів, які розслабляють дитину. Спеціальними інструментами, які затискають чужорідне тіло, дістають його з бронхів, причому не завжди це вдається зробити з першого разу.
Найчастіше такі випадки, за словами медика, трапляються у віці від 2 до 5 років.
При цьому вона додала, що у випадку, якщо маленька дитина (віком до року–двох) подавилася їжею чи чужорідним тілом, перше, що батьки мають зробити, — ще до приїзду «швидкої» — нахилити через коліно, головою вниз і вдарити між лопаток. Такий метод має «виштовхнути» їжу чи предмет з горла.
Дітям старшого віку — так само, як і дорослим, — для звільнення дихальних шляхів слід застосовувати так званий метод Геймліха: необхідно встати за спиною дитини, обхопивши її руками — одну руку зігнути в кулак і тією стороною, де великий палець, покласти її на живіт дитини на рівні між пупком і реберними дугами. Долоню іншої руки слід покласти зверху кулака і швидким поштовхом вгору вдавити кулак в живіт. Руки при цьому треба різко зігнути в ліктях, але не здавити грудну клітину постраждалого. Можна повторити цей прийом кілька разів, якщо в цьому буде потреба.
«Це мають бути різкі стискаючі рухи, щоб викликати імітацію кашльового поштовху. Цим способом ми підвищуємо тиск в грудній клітині. Різке натискання викликає тиск, під яким цей чужорідний предмет може вилетіти», — додала вона.
Також, за словами медика, дуже важливо, щоб батьки чи близькі не лізли дитині в горло і не намагались самостійно дістати такі предмети, оскільки, в такому випадку, можна заштовхати їх ще глибше. Крім того, не можна стукати між лопаток дитини, коли вона перебуває у вертикальному положенні. Такі дії можуть, також, призвести до більш глибокого просування предмету, що застряг.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- У Львові скасували акцію на підтримку трансгендерних людей (ВІДЕО)
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Львівські перевізники звернулися з проханням підвищити тарифи на проїзд в автобусах
- У Львові чоловік ліг під колеса трамваю і загинув (ФОТО)
Найчитаніше
- Камери зафіксували, хто покинув військове авто у львівському парку (ВІДЕО)
- Стало відомо, хто розклеїв у Львові плакати із закликами до диверсій
- На війні загинув молодий Герой зі Львівщини
- Чорна звістка про загибель солдата з Львівщини прилетіла з Донеччини
- У львівському парку знайшли покинуту автівку
Коментарі