Меркель закликала "врахувати інтереси" росії у врегулюванні війни

Вона знову не визнала недоліки своєї політики щодо Росії в той час, коли вона обіймала посаду канцлера

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель закликала "врахувати інтереси" країни-агресорки Росії у питанні щодо врегулювання війни між РФ та Україною і можливий напад окупантів на країни НАТО. Про це Меркель розповіла в інтерв'ю Berliner Zeitung.

За її словами, рано говорити про те, чи стане президент США Дональд Трамп на бік диктатора Володимира Путіна.

"Путін намагається послабити Європейський Союз тими засобами, які є в його розпорядженні на даний момент. Це є частиною військової доктрини Росії. Для нього немає жодних виправдань для нападу на іншу країну. Але дискусія про інтереси Росії повинна бути дозволена", – сказала Меркель.

Ексканцлерка впевнена, що очільник Кремля прагне визнання з боку Америки, оскільки вважає її дійсно великою державою. Німеччина та Європейський Союз не є для Путіна ключовими гравцями.

"Поки що зарано говорити про те, чи стане Трамп на бік Путіна. Але той факт, що США разом з Росією прийняли резолюцію проти територіальної цілісності України всього за кілька днів до засідання в Овальному кабінеті на Генеральній Асамблеї ООН, є дуже незвичайним", – додала вона.

Меркель заявила, що президент Володимир Зеленський не може самостійно обирати час для дипломатичних рішень, про це потрібно домовлятися виключно з партнерами України.

Вона вважає, що потрібно провести дискусію щодо розширення НАТО на схід і занепокоєння диктатора РФ щодо цього питання.

"У мене дуже мало ілюзій щодо Путіна. Але я рекомендую поставити себе на моє місце в той час. І я також рекомендую, якщо сьогодні з'являється інша перспектива, не говорити одразу, що ви тоді прийняли неправильне рішення. Я точно не приймаю цього для себе", – сказала вона.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

СВ
Слабкі виправання

Меркель заохочувала путіна будуючи північні потоки, які накачували десятками млрд дол росію, яка напала. Другий потік разом з турецьким потоком дозволяв росії содіватись компенсувати втрату транзиту через Україну в разі нападу. Влада України лише через три роки повномасш спромоглась непродовжити контракт на транзит газу, а нафта досі йде. Вони і можуть "поставити себе на місце" Меркель "в той час". Та не всі такі. Багато не прмилялись щодо росіян і путіна. Блокування вступу України в НАТО і газові контракти не заспокоїли росіян, а заохотили. Визнавати помилку слід, а не розповідати про "треба розмовляти про інтереси росії", коли розплата настала і вторгнення відбулось з сотнями тис убитих, мільйонами біженців, стертими містами і селами і загрозою самій Німеччині, а не лише Україні.

Читайте також