Мерц готує таємну домовленість з Трампом про зброю для України
Постачання озброєнь Україні коштом Берліна, зокрема зенітно-ракетних комплексів Patriot
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц планує укласти з президентом США Дональдом Трампом конфіденційну угоду.
Про це повідомляє Bild із посиланням на джерела у німецькому уряді.
Раніше Німеччина надіслала відповідний запит міністру оборони США Піту Хегсету. Поки що Берлін очікує на офіційну згоду Вашингтона на передачу двох комплексів Patriot, які будуть закуплені коштом бюджету ФРН і потім передані Києву.
Україна хотіла ще раніше придбати Patriot безпосередньо у США, проте не змогла, а відтак звернулася до уряду Німеччини, пише німецьке видання. Однак, як кажуть джерела, після несподіваного рішення Вашингтона тимчасово призупинити військову допомогу Києву в Берліні побоюються, що США можуть не підтримати нову німецьку ініціативу.
2 липня стало відомо, що Пентагон тимчасово зупинив постачання деяких ключових видів озброєнь в Україну. Зокрема, постачань системи ППО Patriot, 155-міліметрові артилерійські снаряди та керовані ракети GMLRS.
Представник Держдепу Теммі Брюс заявила, що не йдеться про повне згортання підтримки. Проте українські чиновники у коментарі The Economist повідомили, що Сполучені Штати повністю припинили військові постачання.
Проте Трамп також розкритикував адміністрацію колишнього президента Джо Байдена, звинувативши її у надмірному виведенні озброєнь зі США.
Читайте також: Львівщина 5 липня попрощається з трьома військовими
"Байден фактично спорожнив нашу країну, віддавши всю зброю. Ми повинні переконатися, що в нас достатньо й для себе", — додав він.
varta1.com.ua: Новини
На Херсонщині українські військові підірвали машину з трьома бійцями Рогозіна
Українські військові ліквідували групу операторів дронів з підрозділу "Барс-Сармат"
17-річний хлопець за гроші здавав ворогу координати українських військових та енергетичних об’єктів
17-річного киянина завербували через Telegram — він збирав інформацію про ППО, штаби та енергооб’єкти столиці
ЗСУ ліквідували штаб окупантів завдяки інформації з тилу ворога
Агент у лавах російської армії передав координати командного пункту на Покровському напрямку. Завдяки цьому ЗСУ знищили штаб і ліквідували кількох офіцерів
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
Коментарі