Мешканців Львова та області закликають утриматися від купання у водоймах на Водохреща

cc6493ccbdbf7305a7d1ef93dcda9a6a
cc6493ccbdbf7305a7d1ef93dcda9a6a

19 січня, наступного тижня християни східного обряду відзначатимуть свято Богоявлення Господнього, або як в народі його називають Водохреща. Для багатьох у цей день вже стало звичаєм купатися у водоймах і пірнати в ополонку.


Однак, зважаючи на постійно мінливу температуру повітря, на водоймах крига може бути нестійкою. Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста застерігає утриматися від купання й не виходити на тонку кригу, також  вберегти від цього своїх дітей. Про це повідомляється у пресслужбі ЛМР.


«Вже традиційно, на Водохреща багато людей люблять пірнати в ополонку, вірячи, що вода в цей день стає цілющою. Але, зважаючи на те, що зараз температура повітря є досить нестабільною, то крига на озерах і річках не є міцною, і при виході на неї можна проломитися і піти під воду. Тому закликаємо усіх мешканців Львівської міської територіальної громади подумати про свою безпеку і здоров’я та утриматися від купання в ополонці.


Але, якщо все ж таки хтось буде мати намір пірнути в ополонку, варто пам’ятати про основні заходи безпеки.


Найперше, купатись в ополонці лікарі не радять тим, у кого є хворі нирки, хто має діабет і проблеми з тиском. З собою варто мати зручний одяг, щоб мати змогу швидко роздягнутися та одягнутися після купання.


Перед купанням необхідно, хоча б за годину до пірнання, добре поїсти, а вживання алкоголю категорично заборонено! Перед тим, як зайти у воду, необхідно добре розігрітися: декілька хвилин бігу, сполоснути обличчя водою, і до ополонки необхідно підходити в зручному взутті: черевики або вовняні шкарпетки, можуть бути спеціальні гумові тапочки, йти треба повільно та уважно.


Занурюватись можна лише у спеціально обладнаних ополонках біля берега та під наглядом рятувальників і медичних працівників. У воду варто занурюватись поступово, найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. У воді варто бути не більше 30 секунд. При виході з води, не слід триматися безпосередньо за металеві поручні, можна використовувати сухий рушник. Після виходу з води, необхідно добре розтерти тіло сухим рушником, одягнутися, виконати декілька інтенсивних фізичних вправ, випити гарячого чаю. А от алкоголь не зігріває, а лише може нашкодити! Закликаємо всіх зважати на усі ризики і бути мудрими!», — повідомили в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради

varta1.com.ua: Новини