«Meta» видалила понад 1000 фальшивих акаунтів, які підтримували війну в Україні

Йдеться про соціальні мережі «Facebook» та «Instagram»

ФОТО: ілюстративне

Компанія «Meta», яка володіє соцмережами «Facebook» та «Instagram», відключила понад тисячу фальшивих акаунтів, які залишали численні коментарі на підтримку російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє «Radio Svoboda».

«Meta видалила 45 акаунтів «тролів» у соціальній мережі «Facebook» і 1037 — у «Instagram» і продовжує блокувати їхні спроби повернутися», — йдеться у повідомленні.

У звіті компанії зазначається, що ці «тролі» працювали щодня «з невеликою перервою на обід», а деякі публікували і проросійські, і проукраїнські коментарі з різницею в декілька хвилин.

«Meta» розпочала розслідування після публікації, яка викриває «фабрику тролів», робота якої публічно координувалася через «Telegram»-канал «Кібер фронт Z».

У ході розслідування «Meta» виявила спроби «заспамити» пости в «Instagram», «Facebook», «TikTok», «Twitter», «YouTube», «LinkedIn», «ВКонтакті» та «Однокласники».

Мішенями ставали політики, журналісти, актори та комерційні бренди з усього світу — всі, хто публічно засуджував російське вторгнення та підтримував Україну.

Операція мала явну та приховану складову, йдеться у звіті «Meta».

У телеграм-каналі «Кібер фронт Z», у якому зараз понад 110 тисяч підписників, регулярно публікувалися заклики переходити за посиланнями на облікові записи або певні пости та залишати під ними проросійські коментарі.

Нагадуємо, СБУ запровадила онлайн-сервіс із пошуку полонених і зниклих безвісти.

Читайте також