Михайло Подоляк розповів про переговори з росією

Непорушними залишаються питання територіальної цілісності й суверенітету

Україна на переговорах із Російською Федерацією робитиме все, щоб припинити війну з урахуванням своїх національних інтересів та отримати надійні міжнародні гарантії щодо недопущення подібних війн у майбутньому. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Є Стамбульське комюніке, у якому чітко прописана позиція України. Вона незмінна. Ми хочемо отримати формульне рішення: і можливості припинення війни, і недопущення подібних війн у майбутньому. Тому що сьогоднішня ситуація показала, що Україна залишилася наодинці з експансіоністською імперією, яка вкладає дуже багато грошей саме у воєнні технології. І якщо вона залишиться більш-менш у тому вигляді, в якому є, то через рік, через два вона знову полізе на чиюсь територію», — зазначив Михайло Подоляк.

Михайло Подоляк заявив, що для України непорушними залишаються питання, які стосуються територіальної цілісності й суверенітету.

«Ми хочемо мати конкретну формулу, що за столом переговорів сидить Україна, сидить країна-агресор — Російська Федерація, а поруч з Україною — країни, які гарантуватимуть взяті на себе Росією зобов’язання про ненапад перед Україною та цими країнами-гарантами», — пояснив він.

Росія зараз концентрується на східному напрямку — Харківському, Донецькому, Луганському, щоб довести світові, що вона все ж таки вміє воювати.

«Тому що сьогодні, на 47-му дні війни, вона довела світу, що воювати вона не вміє — вона вміє лише різати», — переконаний Михайло Подоляк.

Він відзначив, що українська армія готова дати бій окупантам.

«Чи ми, чи вони мають здобути вагому перевагу на полі бою. Тільки після цього наші позиції в переговорній групі будуть суттєво посилені і, звичайно, ми отримаємо те, що потрібно Україні. Переговорна група точно не буде працювати всупереч тому, що відбуватиметься на полях битви. І точно не проти того, як бачить всю ситуацію Президент Зеленський, а він бачить її набагато рельєфніше», — сказав радник керівника Офісу Глави держави.

Читайте також