Міністерка Новосад поскаржилася, що не зможе утримувати дитину на зарплату в 36000 грн

новосад
новосад

Голова Міністерства освіти Ганна Новосад заявила, що міністерської заробітної плати їй не вистачить на утримання дитини.

В інтерв’ю інтернет-агентству «Інтерфакс-Україна», яке вийшло 20 січня, міністерка розповіла, що, загалом, на нормальне прожиття зарплати в 36 000 грн їй вистачає, але на те, щоб робити заощадження, цього, на її думку, не досить.

«Зараз моя зарплата на руки в середньому становить 36 тис грн, це на 10 тис грн менше, ніж я мала на посаді керівника директорату Міносвіти. Мені цього вистачає, щоб нормально прожити. Я маю власне житло, службовий автомобіль, у мене немає часу ходити в кіно. Але якщо ви мене запитаєте, чи влаштовує мене це як молоду людину, яка має думати про своє майбутнє, про заощадження, про пенсію, то, безперечно, цього не вистачить», — повідомила Новосад.

Вона також підкреслила, що зараз немає сім’ї, про яку треба дбати, що спрощує матеріальну ситуацію.

«Також у мене зараз немає сім’ї. В якийсь момент я захочу мати дитину, а на таку зарплату я її не зможу утримувати. А я не готова піти на ситуацію, коли хтось утримуватиме мене, я повинна сама мати конкурентну зарплату. Тому настане час, коли я просто не зможу жити в Києві на таку зарплату, і це буде рішення, яке потрібно буде усвідомлено приймати», — заявила міністерка.

Додамо, що, згідно з даними, які оприлюднив Кабінет Міністрів, у грудні 2019 року Новосад отримала 111 тисяч гривень.

Скарга міністерки щодо її зарплати обурила користувачів соцмереж.

Зокрема, директор благодійного фонду «Софос» Юрій Воронецький написав: «Біднятко... Не зможе... А як купа обдурених (!!!) вчителів по Україні справляються???».

Голова ГО «Національна громадська безпека» Сергій Коптєлов зі свого боку зазначив: «Скажіть міністру, що: Прожитковий мінімум у нас 2027 грн. Мінімальна зарплата 4723 грн. Тож міністерської зарплати в 36 тисяч гривень має вистачити і ще відкласти вистачить».