Міністр освіти відреагував на скандал з викладачкою, яка приймає іспит мовою окупанта

Людина є патріотом тієї країни, мовою якої вона розмовляє зі своїми дітьми

Фото: ілюстративне

Новий міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що в ситуації з викладачкою Державного податкового університету в місті Ірпінь, яка відмовлялася проводити лекцію українською, будуть вжиті заходи.

Про це він написав у Фейсбук.

Лісовий зазначив, що йдеться про пряме порушення чинного законодавства — мовою освітнього процесу в закладах освіти України є державна, тобто українська.

«Та не лише в порушенні законодавства питання. Поведінка цієї пані має вигляд… м’яко кажучи… невідповідний до її ролі. Освітянська спільнота формує націю. Вона формує суспільство майбутнього. Саме тому щонайменше дивно, коли учні чи студенти виявляють вищий рівень свідомості, ніж їхні викладачі», — пише міністр.

Він також зазначив, що коли викладачі проводять заняття українською, а на перерві переходять на російську, то цим «демонструють дітям своє скептичне, зневажливе ставлення до держави». Так, Лісовий закликав педагогів припинити таку практику.

«З позиції міністра освіти скажу таке: не ми перетворили мову на інструмент політичних маніпуляцій. Не ми використовували її як привід для агресії. Ми лише захищаємо свій український простір і свою свободу. І людина (особливо людина в освіті!) повинна усвідомлювати свою роль і відповідальність у цій боротьбі», — пише Лісовий.

Нагадаємо,  мережею поширили відео на якому українська викладачка принципово заявила, що вже 35 років викладає мовою окупантів.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів