Міноборони розповіло про створення Командування безпілотних систем

Розробка БПЛА

Про це Рустем Умєров розповів у інтерв'ю.

«Будь-яка війна — це війна спроможностей. Зараз у нас є спроможність, ми в змозі таке збудувати, тому Президент підписав указ про створення Командування безпілотних систем», – зазначив він.

Міністр підкреслив, що наразі у війні проти російського агресора Україна використовує дрони, «як розвідувальні, так і бомбери для того, щоб захищати країну, адже це війна технологій, і ми повинні мати перевагу над ворогом, щоб мати перемогу».

«В сенсі створення Командування сил безпілотних систем, ми перші. Такого командування ще немає в світі… Ми будемо першою країною, яка буде ділитися досвідом з іншими нашими партнерами… Ми будемо масштабувати Командування для того, щоб мати перевагу над ворогом», – наголосив Умєров.

Очільник Міноборони зауважив, що дрони – «наша зброя перемоги, тому що ми маємо перевагу в цьому питанні», адже української дослідники, науковці, підприємці працюють у напрямку розробок та виготовлення різних типів БПЛА для захисників Української держави.

«Зараз дуже велика кількість різних дронів, які ми повинні використовувати. Для цього потрібно навчати і залучати людей, а також мати координацію з іншими підрозділами Сил безпеки і оборони. Я сподіваюся, що ми будемо непереможними, маючи такий рід сил у Збройних силах України», – резюмував Умєров.

Читайте також: «Робимо все можливе»: Блінкен - про терміни надання військової допомоги Україні

«З метою нарощування спроможностей Збройних Сил України щодо використання безпілотних та роботизованих повітряних, морських та наземних систем, забезпечення готовності до застосування таких систем за призначенням постановляю: Кабміну із залученням Генштабу ЗСУ опрацювати питання щодо створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем як окремого роду сил та за результатами опрацювання внести відповідні пропозиції на розгляд Ради національної безпеки і оборони України», — йдеться в указі глави держави.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб