Мінсоцполітики планує збільшити допомогу малозабезпеченим сім’ям

family
family

Міністерство соціальної політики представило концепцію реформування прожиткового мінімуму в Україні, яка передбачає відмову від прив’язки понад 150 видів соціальних виплат від прожиткового мінімуму і збільшення соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Про це розповіла міністр соціальної політики України Юлія Соколовська, передає «УНН», з посиланням на прес-службу міністерства.

За її словами, така реформа не призведе до зменшення розміру соцдопомог. Для деяких категорій населення розмір виплат навіть збільшиться.

“Ініціатива передбачає “відв’язку” понад 150 видів соціальних виплат та фінансових показників від прожиткового мінімуму. При цьому пенсії та допомога малозабезпеченим сім’ям залишаться єдиними видами виплат, “прив’язаними” до прожиткового мінімуму. Розмір всіх інших виплат пропонуємо встановлювати в абсолютних цифрах і переглядати їх кожного року при прийнятті Державного бюджету”, — заявила міністр.

“У той же час, це дозволить нам реально допомогти сім’ям — щоб вони жили не нижче рівня бідності. Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям стане ефективнішою — для сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, розміри виплат збільшуватимуться”, — додала міністр.

За даними пресслужби, ця ініціатива була представлена для обговорення на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів 11 жовтня.

На засіданні сторони домовилися про проведення громадських та комітетських слухань на цю тему для формалізації пропозиції і оформлення її у відповідний законопроект.