Минулого місяця Україна виробила більше снарядів, ніж за весь минулий рік

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості

ФОТО: ілюстративне

Україна у червні цього року виробила більше мінометних та артилерійських снарядів, ніж за весь минулий рік.

Про це розповів міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін в інтерв’ю Bloomberg.

 Водночас Камишін відмовився уточнити, наскільки більше снарядів було вироблено в червні, ніж за 2022 рік. За словами міністра, попереду ще довгий шлях щодо збільшення виробництва боєприпасів.

“Я б не сказав, що ми такі великі молодці, що змогли збільшити виробництво боєприпасів за три місяці. У 2022 році ми виробили так мало”, – зазначив він.

Як пише видання, постачання зброї в Україну з боку США та їхніх союзників досі було основним напрямком у війні, але Київ поспішає налагодити власне виробництво, щоб не так залежати від благодійності. Згодом Камишін прагне зробити Україну знову великим експортером зброї.

“Ми повинні бути амбітними, тому що у нас немає вибору. Моя мета – зробити Україну арсеналом вільного світу”, – сказав він.

Читайте також: путін звільнив з посади командувача військ в Україні.

Видання зазначає, що зараз українське виробництво боєприпасів нарощує темпи, хоча і з низької бази. Українські протитанкові комплекси “Стугна-П” також почали швидше вироблятися. Наступним пріоритетом є нарощування виробництва танків і бронемашин, але, за словами Камишіна, це може статися через 3-6 місяців.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк