«Місія нездійсненна»: у Болгарії та Польщі викрили шпигунів з РФ

180329-Jamali-American-Spy-hero__oylylw
180329-Jamali-American-Spy-hero__oylylw

Водночас, у двох європейських країнах — Болгарії та Польщі спалахнув шпигунський скандал пов’язаний із Російською Федерацією. Про це повідомляє «Radio Bulgaria» та «Polskie Radio».

Як повідомляє болгарське ЗМІ, обвинувачений у шпигунській діяльності — впливовий депутат з російської Думи. У зв’язку з тим, що особа має дипломатичний статус першого секретаря в посольстві Російської Федерації в Софії, а отже — імунітет від кримінальної відповідальності (згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні відносини). Тому МЗС Болгарії попросило РФ повернути  свого посла на батьківщину.

«Встановлено, що підозрюваний, впродовж багатьох років, проводив розвідувальну діяльність і регулярно мав таємні зустрічі з громадянами Болгарії, а також з високопосадовцем, який мав доступ до секретної інформації ЄС та НАТО», — йдеться у повідомленні болгар.

Також у Варшаві Польська Агенція внутрішньої безпеки затримала іншого ймовірного шпигуна — громадянина Польщі Пьотра С.

Спецслужби Польщі, впродовж довгого часу, накопичували доказову базу про співпрацю затриманого з російською розвідкою.

Під час обшуків серед особистих речей Пьотра С. слідчі виявили  нелегальну вогнепальну зброю, боєприпаси та електронні носії й документи.

Як повідомляє «Polskie Radio», затриманий працював у Агентстві військової власності — виконавчому органі під наглядом міністра національної оборони Польщі.

Нагадаємо, ще минулого року у Відні затримали екс-полковника Збройних сил РФ за підозрою в шпигунстві. 70-річному мешканцю Зальцбурга загрожує два роки в’язниці, через циклічне надання останній стороні секретних даних.