Міжнародна федерація фехтування скасувала дискваліфікацію Харлан на Чемпіонаті

Раніше її дискваліфікували за відмову тиснути руку росіянці

ФОТО: Ольга Харлан

Українська шаблістка Ольга Харлан зможе виступити у командному турнірі на чемпіонаті світу 2023 року у Мілані. Міжнародна федерація фехтування (FIE) вирішила призупинити дію дискваліфікації нашої спортсменки на першості за відмову тиснути руку росіянці Анні Смирновій. Про це повідомляє авторитетне видання La Repubblica.

Виконком FIE взяв до уваги апеляцію нашої співвітчизниці та скасував дію так званої чорної картки. Зокрема, федерація погодилася з тим, що Харлан мала право не тиснути руку суперниці, тому що на першості в Мілані все ще діє ковідний протокол, за яким фехтувальники вітають один одного дотиком клинків.

Крім того, у FIE відреагували на заклик Міжнародного олімпійського комітету (МОК) з повагою ставитись до позиції українських спортсменів, які відмовляються вітати росіян та білорусів.

Таким чином Харлан зможе взяти участь у командному турнірі ЧС-2023, який є вирішальним для кваліфікації на Олімпійські ігри-2024. До речі, на змагання у Парижі в індивідуальному заліку Ольга отримала спеціальне запрошення від МОК.

Нагадаємо, Харлан відмовилася вітати росіянку Анну Смирнову в 1/32 фіналу ЧС-2023, після чого росіянка влаштувала справжній цирк, відмовившись покидати доріжку. Вона подала протест на результат дуелі, який було відхилено. При цьому представниця РФ відповідає критеріям нейтрального спортсмена, відкрито підтримуючи ЗС РФ.

ФОТО: Анна Смірнова з братом

Федерація фехтування України (ФФУ) заступилася за Харлан та готується подати апеляцію на її дискваліфікацію. Сама наша шаблістка зазначила, що її просто вбило рішення про виключення з турніру. Також вона розповіла, що не візьме участі у командному турнірі.

 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк