«Може бахнути там»: чому вже чотири країни просять своїх громадян покинути РФ

Ядерний вибух може статися ще у росії

На фоні частих розмов про можливий ядерний удар з’явилася інформація, що подібна атака може відбутися на росії ще раніше, а ніж в Україні. Це пов’язано зі станом ядерного озброєння, яке є у РФ.

Міністр оборони України Олексій Резніков не взявся оцінювати ризик застосування Росією тактичної ядерної зброї, зазначивши при цьому, що її якість та стан викликає запитання.

Про це він сказав в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди є можливість, що він психоне. Наскільки це у відсотках? Я не берусь сказати. Чи залишилися у них носії? Так, лишилися. Його можна донести і «Іскандерами», і «Калібрами», і літаками. Якої вони якості та стану — у мене запитання», — сказав він в ексклюзивному інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Якось я спілкувався з другим президентом Леонідом Кучмою, який вже завершував передачу росії ядерної зброї. Він нагадав, що навіть якщо б цей ядерний потенціал не віддали, у 1997 році у нього закінчувався термін придатності. Його все-одно треба було списувати та утилізувати. Ми його весь віддали до росії. Тому запитання: а в якому стані цей мотлох у росії?», — сказав міністр.

Він нагадав, що українські ракети «Сатана» у росії ще на озброєнні: «Ми їх робили понад 40 років тому. І постає запитання: хто їх обслуговує, за якими документами і скільки років цим інженерам… Тому можна натиснути кнопку, але це може бахнути прямо там», — сказав Резніков.

Нагадаємо, в українській розвідці оцінили загрозу застосування росією ядерної зброї проти України.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк