Мріє про Київ: Володимир Зеленський розповів про наміри путіна

Рік тому Західні лідери не вірили, що Україна здатна протистояти великому російському вторгненню, а тепер захоплюється стійкістю українців

Фото: ілюстративне

Рік тому мало хто у світі сподівався, що в лютому 2023 року Володимир Зеленський і далі буде керувати Україною зі свого офісу у Києві.

Західні лідери не вірили, що Україна здатна протистояти великому російському вторгненню, у неминучості якого, здається, не сумнівався ніхто у світі. Окрім самого Володимира Зеленського та його команди, які до останнього дня переконували українців, що вторгнення не буде і не треба панікувати.

Попри певний хаос та паніку, які були в Україні в перші дні вторгнення, Зеленський та українські війська змогли опанувати ситуацію, відбити напад росіян на столицю та навіть перехопити ініціативу на фронтах і звільнити значну частину захоплених росіянами територій.

Тепер весь західний світ захоплюється Україною та її лідером, Захід постійно збільшує обсяги військової допомоги Києву та говорить, що Росія має зазнати поразки у цій війні. І вже до самого Зеленського, попри війну, приїздять світові лідери, в тому числі президент США Джо Байден.

Напередодні річниці вторгнення Росії в Україну кореспондент ВВС Джон Сімпсон розпитав у Володимира Зеленського про цей, мабуть, найтяжчий рік у його житті та житті всієї країни.

Фото: ВВС

Президент Володимир Зеленський вважає, що через рік російський диктатор Володимир Путін не полишив надій окупувати Київ.

«Гадаю, президент Путін досі хоче окупувати Київ. Але їхні ідеї, місія і надія стосуються всієї України. Щоб ми втратили свою незалежність і свій суверенітет. І тому, гадаю, всі зрозуміли: якщо ви не можете окупувати столицю, якщо ви не можете окупувати Київ, ви не можете окупувати Україну».

 Водночас президент упевнений, що для росіян і білорусів, якщо приєднаються, буде величезним викликом і проблемою зайняти Київ, і великою помилкою.

Зеленський вважає, що російська армія вже не така сильна, як була. І навіть в кращий формі вона не змогла захопити українську столицю.

Журналіст запитав Зеленського, чи впорається Україна, якщо до росіян долучаться білоруські війська. Президент запевнив, що українські Сили оборони витримають.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів