МВС запропонувало жорсткі зміни до ПДР (інфографіка)
Відповідний законопроект про посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху та три постанови щодо внесення змін до Правил дорожнього руху, Положення про порядок видачі посвідчення водія й функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень було схвалено на засіданні уряду в п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Просте порівняння: при швидкості 60 км/год зупинковий шлях становить 55 метрів, а імовірність летального результату при зіткненні із пішоходом - 82%. Натомість при швидкості 50 км/год зупинковий шлях становитиме 40 метрів, а імовірність летальних наслідків знизиться до 20%», - пояснив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Серед запропонованих змін - обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год та збільшення з 3 місяців до 1 року строків накладення адміністративних стягнень з моменту виявлення правопорушення за керування транспортним засобом у нетверезому стані.
Водночас у ході розгляду питання міністр інфраструктури Володимир Омелян уточнив, що місцева влада спільно з поліцією матимуть право понизити чи підвищити це обмеження.
Крім того, у кілька разів пропонується збільшити розміри штрафів за вчинення адміністративних правопорушень. Зокрема, за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більш як на 50 км/год планується установити штраф 3400 грн (наразі штраф за це правопорушення становить 510 грн), за залишення місця ДТП також пропонується встановити штраф 3400 (зараз - 255 грн) та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до шести місяців.
У 20 разів збільшується розмір штрафу за управління транспортом без права керування - він становитиме 10200 грн, а за повторне порушення - 40800 грн. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20400 грн, а за повторне вчинення цього порушення протягом року - 40800 грн.
Також пропонується посилити кримінальну відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп'яніння, що спричинило нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості, - позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 5 років; що спричинило тяжкі тілесні ушкодження або загибель людини - позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 10 років.
Урядові рішення також запроваджують системи автоматичної фото- та відеофіксації порушень ПДР та внесення змін до Порядку видачі посвідчення водія. Так, перше водійське посвідчення видаватиметься на 2 роки, після закінчення цього строку - зміна посвідчення на постійне на строк 30 років без складання іспитів, якщо особа протягом цих двох років не вчинила три або більше адмінправопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. В іншому випадку особа повинна уже повторно скласти іспит.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі