на білорусі хочуть розмістити ядерну зброю

Названо ознаки цього

Олександр Лукашенко та Володимир Путін зацікавлені у розміщенні тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Про це повідомив білоруський опозиціонер та міністр культури Білорусі у 2009−2012 роках Павло Латушко в інтерв'ю Radio NV.

«Ми маємо інсайди, підтверджені з кількох джерел, про те, що офіцери ракетно-артилерійських військ Білорусі виїжджали до Російської Федерації на склади та частини зберігання тактичної ядерної зброї, вивчали логістику, транспортування. Цього тижня проходили навчання військ хімічного радіаційного захисту біля Білорусі. Заради чого це все відбувається? Один з елементів — це підготовка та розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі», — сказав він.

Латушко також нагадав про заяви лідерів двох диктаторських режимів про модернізацію бомбардувальників СУ-25, які здатні нести тактичну ядерну зброю, і про те, що «Іскандери» подвійного призначення уже надійшли на бойове чергування до Білорусі.

«Все це говорить про те, що фактично залишилося зробити один крок, одне натискання та ядерну тактичну зброю буде розміщено на території Білорусі», — сказав Латушко.

Путін не довірить ядерну зброю Лукашенку, а лише розмістить її на території Білорусі і «вона перебуватиме під контролем російських військово-космічних сил, сил ядерного стримування».

Лукашенко не заперечує проти розміщення ядерної зброї, бо вважає, що це підвищить його рейтинг і гарантує довічну владу.

Ядерна зброя у Білорусі створює додаткову загрозу не лише Україні, але й західній Європі.

Раніше повідомлялося, у Білорусі відреагували на падіння ракети на її території.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також