На Чернігівщині засудили мобілізованого, який самовільно повернувся до цивільного життя через загибель сина
Чоловік розповів, що поки він був на навчаннях у Великій Британії під час пожежі загинув його син Матвій
На Чернігівщині чоловіка засудили до п'ятьох років позбавлення волі за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації. На суді він заявив, що йому був потрібен час, щоб оговтатись після смерті свого сина. Про це йдеться у вироку Чернігівського районного суду Чернігівської області.
Відомо, що мобілізованому через сімейні обставини дали відпустку від 24 жовтня до 2 листопада 2023 року. Проте він так і не повернувся на службу. 16 липня 2024 року чоловік самостійно прийшов до ДБР.
На суді він провину визнав та розкаявся. Мобілізований розповів, що поки він був на навчаннях у Великій Британії під час пожежі загинув його син Матвій. Тоді чоловіку дали відпустку і він приїхав на похорон дитини. Він зазначив, що був у пригніченому стані через трагедію у родині. Згодом нього з дружиною хотіли вилучити інших дітей, а тому він не повернувся на службу, щоб ходити на суди. Коли дітей у родини таки відібрали, він повернувся на службу.
Проте суд встановив, що «під час бесіди служби у справах дітей Бердичівської міської ради з підсудним останній повідомив, що не має наміру забирати в даний час дітей на виховання, просив не залишати дітей з матір`ю та не заперечував щодо відібрання від нього дітей в судовому порядку. Під час судового розгляду він написав заяву про розгляд справи за його відсутності та невизнання позовних вимог, жодних доказів в обґрунтування заперечень проти заявлених вимог не надав, будучи в підготовчому засіданні проявив повну байдужість до майбутньої долі дітей».
«Показання обвинуваченого щодо поважності причин невчасного з`явлення обвинуваченого на службу суд визнає такими, що не підтверджені об`єктивними доказами і розцінюється судом як обраний спосіб захисту з метою уникнення кримінальної відповідальності», - йдеться у поясненні суду.
Читайте також: на Львівщині судили прикордонника, який заснув під час охорони кордону
Чоловіка визнали винним за ч.5 ст.407 КК України і засудили до 5 років позбавлення волі.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- Війна в Україні триватиме ще дуже довго, - Bild
- Президентські вибори в Україні можуть відбутися навесні 2027 року - Подоляк
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- На Львівщині судитимуть батьків через смерть дворічного сина
Найчитаніше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- П'ятеро мобілізованих з Івано-Франківщини померли, не прослуживши й двох тижнів
- Стало відомо про загибель Героя зі Львівщини, який з 2022 року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині у вбивстві 11-річної дитини підозрюється 13-річний хлопець
Коментарі