На Франківщині дітей в садочку годували крупами з мишачими екскрементами (ВІДЕО)
У селі Яблунька Івано-Франківської області батьки виявили, що їхніх дітей у дитсадку «Едельвейс» годують протермінованою їжею. Діти хворіли на діарею, розлади шлунку, проте батьки не пов'язували це з харчуванням у садочку.
Про це повідомляється у сюжеті ТСН., після того, як батьки влаштували перевірку на кухні закладу.
«До голови батківського комітету надійшов анонімний дзвінок від працівниці з садочка. Сказала, що вони бояться за наших дітей. Розказали, що в рисі були мишачі фекалії, і що просто боялися за те, як діти взагалі ніч переночують», - розповіла одна з мам, Іванна.
Тоді мами влаштували власну інспекцію у дитсадку і були вражені своїми знахідками.
«В крупах і борошні повно мишачого фекалію, крупи протерміновані. Чай, який дають дітям, протермінований. Він 2015 року, термін вживання 24 місяці, а від дати виготовлення вже пройшло два роки», - нарікає інша мама, яка побажала надати коментар анонімно.
Також простроченим на кілька місяців виявився кісіль і макаронні вироби. Причому на деяких пакунках з крупами взагалі не вдалося знайти маркування з датою виготовлення.
«Ми віддаємо своїх діток в садочок... Думаємо, що вони перебувають в гарних умовах і харчуються свіжими продуктами... А їх там труять. Ви навіть не уявляєте, в яких умовах зберігаються продукти. Миші як коні, випадають з гречки», - розповіла Іванна Лешко, яка також виклала на своїй сторінці у Facebook відео інспекції комори дитсадка.
За словами Іванни, за продукти у дитсадку відповідає завгосп, яка закуповує їх в одному з місцевих підприємств. «Завгосп виправдовує себе тим, що держава видає певну суму, на яку треба одразу закупити продуктів. Але ж там немає де зберігати. Умов взагалі немає», - нарікає Іванна.
На знятому нею відео видно, що продукти зберігають у недобудованій частині дитсадка на другому поверсі.
Медсестра дитсадка, яка відповідає за раціон дітей взагалі відмовилася щось пояснювати батькам. А завідувачки закладу взагалі немає на місці. За словами батьків, вона взяла відпустку, щоб поїхати на заробітки до Польщі.
Батьки звернулися до районного та обласного управлінь освіти.
Богородчанська районна адміністрація створила комісію для вивчення якості харчування дітей у всьому районі. Голова Богородчанської РДА Франку Єжак взяв на себе контроль за роботою комісії.
Згідно з його розпорядженням, комісія має відзвітувати про проведену роботу у вересні 2018 року. Проте щодо виправлення ситуації у дитсадку «Едельвейс» вже було вжито заходів, зокрема, звільнено всіх відповідальних за ситуацію осіб.
«Заключення комісії на основі виїзду та висновків перевірки працівниками Держпродспоживслужби та відповідно до протоколу комісії: звільнити працівників всіх трьох, сьогоднішнім числом, завідувача дитсадка, медсестру і завідувача складом; усунути виявлені порушення в садочку і перевірити стан харчування у всіх освітніх закладах району», - повідомила депутат обласної ради Марія Рудик.
https://www.facebook.com/ivanna.leshko/videos/1003093079848768/
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
- У Львові хлопець вдарив ножем чоловіка, який заступився за жінку (ФОТО)
Коментарі