На Харківщині у гуртожитку загинули курсанти ДСНС, яких змусили розбирати снаряд: подробиці трагедії

У ДСНС відреагували на трагедію

Фото: ілюстративне

У Харківській області через детонацію снаряду загинули двоє курсантів ДСНС. Від роботи відсторонено чотирьох викладачів Національного університету цивільного захисту України. 

Про це повідомили у ДСНС України 

Трагедія сталась із курсантами Національного університету цивільного захисту України. Вони розбирали снаряд, щоб зробити з нього муляж та загинули. Наразі через це відсторонено 4 осіб. 

«Комісія апарату ДСНС вже проводить службове розслідування. Наразі 4 особи, відповідальні за навчальний процес, відсторонені. Ми зацікавлені у тому, щоб винні отримали справедливе покарання. Це великий біль та непоправна втрата. Більше інформації буде оприлюднено після закінчення розслідування», - повідомили у ДСНС. 

«Суспільне» опублікувало подробиці трагедії з посиланням на своє джерело. За даними очевидця, все сталось у гуртожитку, де живуть та навчаються курсанти. Їх нібито змусили розбирати снаряд. 

«Це сталося близько 14:30 31 травня у приміщенні гуртожитку, де живуть та навчаються курсанти. Це був наказ керівника. Два хлопці намагалися прибрати вибухову речовину зі снаряда, щоб зробити муляж. Курсантам поставили умову, якщо вони цього не зроблять, їх не відпустять у звільнення, а весь взвод та курс змусять бігати по стадіону. Інші курсанти сиділи в аудиторії, яка розташована поряд. Спочатку було тихо, потім пролунав вибух. Спочатку подумали, що було влучання», — сказав співрозмовник видання. 

Джерело видання додало, що «снаряд розбирали без нагляду начальника та викладачів. Інше керівництво у цей час займалося своїми обов'язками, командир взводу та викладачі пішли на обід, інші були на шикуванні з іншими курсантами». 

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко повідомив, що загиблим було 21 та 22 роки, курсанти навчались на 3 курсі. Триває розслідування трагедії. 

Нагадаємо, на Харківщині в навчальному підрозділі ДСНС стався вибух

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також