На Харківщині відкрили новий перспективний поклад блакитного палива
На глибині понад 6000 м знаходиться 600 млн куб. м запасів блакитного палива
На Харківщині відкрили значний газовий поклад некласичного типу.
На глибині понад 6000 м знаходиться 600 млн куб. м запасів блакитного палива, що за оцінками, може забезпечувати Україні понад 120 тис. куб. м газу на добу. Однак допускається, що цей обсяг може бути ще вищим.
Про це розповів голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко у «Facebook».
«Відкриті запаси газу — це вагомий внесок в енергетичну безпеку країни напередодні, мабуть, найскладнішого опалювального сезону в історії України», — зазначив Вітренко.
«На родовищі в Харківському регіоні наші фахівці відкрили значний газовий поклад некласичного типу на глибині понад 6000 м. Геолого-геофізична інформація, отримана нашою командою фахівців у результаті закладення, буріння та випробування свердловини, вказує на перспективність промислового освоєння нового покладу», — зазначив Вітренко.
Раніше ж він закликав українців запастися ковдрами та теплим одягом, оскільки майбутня зима стане «найхолоднішою за останні десятиліття». Він пояснив: майбутній опалювальний сезон розпочнеться пізніше і закінчиться раніше, а температура повітря в приміщеннях буде 17–18 градусів, що приблизно на 4 градуси нижче за норму.
При цьому глава правління «Нафтогазу» наголосив: складність полягає також у тому, що успішність проходження Україною зими залежатиме не лише від неї — а й від росії. Яка може «знищувати газову інфраструктуру чи скорочувати постачання газу до Європи».
«Без західної фінансової підтримки нам не вистачатиме газу. Отже, у нас будуть дійсно високі ризики знищення енергосистеми. [Понад те] Без імпорту газу у великій кількості регіонів України будуть відключення світла», — сказав Вітренко.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- В Україні за пісні російською мовою у кафе та ресторанах зможуть карати великим штрафом без попередження
- В Україні більше не існує «непридатних із виключенням із військового обліку»
- Суд відправив під варту без застави водія, через якого загинули троє дівчат на Львівщині
- Посадовець ТЦК на Львівщині фіктивно оформив знайомого на службу
- З Польщі до України екстрадовано 44-річного чоловіка
Найчитаніше
- З Польщі до України екстрадовано 44-річного чоловіка
- У суботу на Львівщину повертається загиблий Герой Михайло Орищин
- На війні загинув Герой зі Львівщини Володимир Ошуст
- Кіберполіція просить допомогти розшукати жительку Тернопільщини, яка переховується від правоохоронців
- У Львівській області сталася ДТП
Коментарі