На Херсонщині виявили холеру та кишкову паличку

Заява Держекоінспекції

Найголовніша загроза від наслідків повені — забруднення води, яке відбулося через потрапляння туди пально-мастильних матеріалів та отрутохімікатів. Про це в Military Media Center під час круглого столу «Земля, скалічена війною: як відновлювати ґрунти після бойових дій та катастрофи на Каховській ГЕС?» повідомив начальник відділу держеконагляду земельних ресурсів Державної екологічної інспекції України Олег Павленко.

"Ми моніторимо Південний округ, щодня відбираємо проби води й робимо аналізи. Дуже великої забрудненості немає, але вже є кілька випадків виявлення холерної та кишкової паличок. З нами паралельно робить аналізи СЕС, котра відслідковує санепідеміологічну обстановку, адже затопило дуже багато населених пунктів, надвірних будівель, каналізацій. Ми досліджуємо воду по хімії, а вони — по біології." - сказав представник Держекоінспекції.

Від наголосив, що після того, як мине затоплення, криницями можна буде користуватися лише після їхньої ретельної очистки та проведення додаткових лабораторних аналізів якості води.

Читайте також: українцям радять найближчим часом утриматися від вживання свіжовиловленої риби через ризик отримати смертельну хворобу

Довідково: Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт